Před závěrečným schvalováním je ve sněmovně po dnešním druhém čtení novela, která zpřísňuje podmínky pro činnost exekutorů. Dlužníci budou před podáním žaloby dostávat povinně výzvu, aby dluh dobrovolně zaplatili. Exekuce se budou v některých případech spojovat do jedné, čímž se dlužníkům sníží náklady. Neoprávněně zabavenou věc budou muset exekutoři po dohodě s majitelem vracet na místo, odkud ji vzali.
Ministerstvo ale nakonec ustoupilo od návrhu, podle kterého by některé exekuce mohli vykonavatelé zahajovat bez soudního verdiktu. Kompromisní řešení uvádí, že exekutor bude pověřován soudem na základě návrhu, který mu elektronicky zašle.
Předseda poslanců ČSSD Jeroným Tejc už nyní předpokládá, že předlohu poslancům vrátí Senát, v němž mají sociální demokraté většinu. Debata podle něho bude o úpravě výše nákladů na právní zastoupení.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: olb