Vítězové či poražení? Jak se to vezme. Babiš ví, že příště bude lídrem

14.10.2012 18:00 | Zprávy

Menší politické strany, které se tu více, tu méně, přibližují v agenturních průzkumech předvolebních preferencí pětiprocentní hranici, nezaznamenaly v krajských ani senátních volbách nějaký úspěch, který by vzbudil pozornost. Platí to o stranách Jiřího Paroubka, Jany Bobošíkové i Andreje Babiše. Více se čekalo i od SPOZ spjaté s Milošem Zemanem.

Vítězové či poražení? Jak se to vezme. Babiš ví, že příště bude lídrem
Foto: ANO 2011
Popisek: Andrej Babiš

Za největší poražené krajských a senátních voleb je považován Petr Nečas se svou ODS a její koaliční partner TOP 09. Vedle nich však prohru utrpěly strany spojené s expremiéry Jiřím Paroubkem a Milošem Zemanem, prezidentskou kandidátkou Janou Bobošíkovou nebo také třetím nejbohatším Čechem Andrejem Babišem.



Pro posledně jmenovaného šlo však jen o test před parlamentními volbami v roce 2014, protože jeho politické hnutí ANO 2011 se krajských voleb nezúčastnilo, pouze vyslalo sedm kandidátů do senátních voleb. Ve volbách do krajů ale Andrej Babiš finančně podpořil uskupení „Východočeši“, „Mimo Jiné“ a M.O.R., což je zlínské hnutí za Morální Očistu Radnice.

Strany voličům práci jen slibují, splnit to nedovedou

„Pro nás to je zajímavá zkušenost. Lidé ale volili tradiční strany a my jsme nováčci. Za úspěch lze považovat, že uskupení Východočeši, které jsme podporovali, získalo čtyři mandáty,“ svěřuje se pro ParlamentníListy.cz Andrej Babiš. „Naše kandidátky do Senátu Domšová, Dobešová a Benešová získaly sedm až osm procent. Vyhrávala jména, která lidi dlouhodobě znají jako třeba Wagnerová nebo Michálek,“ poukazuje majitel Agrofertu na to, že bez zvučného jména není snadné se prosadit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Práce

Dobrý den, máte pravdu, že život je víc než práce, ale bez práce se neobejdete a více co mi na tom přijde nejsmutnější? Že i když pracujete, často máte i dva úvazky, stejně s penězi, co za práci dostanete sotva vyjdete. A můj dotaz tak je, zda máte řešení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: 13


Osobnost měsíce

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pendrekový zákon“ narazil. Senátoři podávají ústavní stížnost. I někteří vládní

15:40 „Pendrekový zákon“ narazil. Senátoři podávají ústavní stížnost. I někteří vládní

Vládní „pendrekový“ paragraf o činnosti pro cizí moc, který už podepsal prezident Pavel, bude čelit …