K věci:
Odvolaný Fuksa: Premiér potírá svobodnou diskusi
Fuksa útočí na premiéra: Vždy vyhoví Bártovi, dříve či později
Premiér se rozhodl už v dubnu. Když můj odchod chtěly VV, tvrdí Fuksa
Smutný Rath: Kvalifikace Bendla je skvělá, byl v SSM ve žňové komisi
Úředníci to zvládnou
„Slyšel jsem komentář, že pro zvolení Bendla ministrem zemědělství si premiér vybral špatný čas, protože se nyní o tuzemském zemědělství vyjednává v Evropské unii. Nicméně kdyby do resortu povolali kohokoliv, byrokratičtí úředníci to vždycky zvládnou a on si toho ani nevšimne," vysvětluje pro ParlamentníListy.cz Pávek. Bývalý zelený politik s poslancem Petrem Bendlem se sice několikrát viděl, ale k žádné komunikaci nedošlo.
Nejvyšší Pávkovou politickou funkcí bylo náměstkování na ministerstvu pro místní rozvoj, ale celý život je tvrdým kritikem byrokratického úřednictva. „Tehdy jsem ještě vnímal politiku jako nástroj změn. Tam jsem poznal, jak je okleštěná administrativou. Kdekdo tam má větší moc než náměstek nebo ministr. Vždy si v tomhle ohledu vzpomenu na seriál Jistě, pane ministře. V našich končinách nejde o nadsázku, ale o realitu. Všichni se tam klaní a při tom prděj. To prdění znamená, jakoby říkali: hele mladej, užívej si, cestuj, naparuj se, ale neser se nám do toho, protože my jsme tady přežili dvanáct ministrů a padesát takových, jako jsi ty. Zavolal jsem si ředitele odborů, abych se seznámil s jejich prací. Oni, že výborně, že konečně má někdo zájem o problematiku. Druhý den jsem se do kanceláře přes stohy šanonů a spisů skoro nedostal. Takže jsem je vyzval, aby mi sepsali rešerše. Oni, že výborně, že konečně přišel manažersky schopný člověk. Ten systém je neprůstřelný a všichni dostanou tu samou školu. A nikoho nelze vyhodit. Neseženete náhradu a navíc má každý úředník konexe u nějaké politické strany či vlivné příbuzné, " popsal již dříve pro ParlamenntíListy.cz nesnáze politiků, kteří se dostanou do vedení úřadů, jako jsou ministerstva.
Pro Pávka jsou poslanci blbější než psi
„Můj pes ovládá asi osm povelů. Poslanec jen dva. Zvedni ruku a nech jí ležet. A existují tací, co jsou schopni, přestože jim přijde textovka s povelem, se splést, kdežto můj pes se neplete nikdy. Vlastně se ještě musí hlídat, aby si před kamerami neposlintali kravatu, ale to je vše. Ve sněmovně prostě ovládá dvacet relativně chytrých lidí ten zbytek a jde o nekonečný příběh," zavtipkoval na adresu Poslanecké sněmovny bývalý člen Strany zelených Pávek na své farmě v Jindřichovicích pod Smrkem na Frýdlantsku.
Petr Pávek se po změně režimu vrátil do Československa a v roce 1997 se stal členem ODA a zanedlouho i mluvčím strany. O rok později se stal starostou Jindřichovic pod Smrkem, kde prosadil několik ekologických projektů a zakázal vstup byrokratům. Nicméně pak opět postoupil do vyšší politiky. Stal se krajským lídrem Strany zelených, a přestože ve volbách roku 2006 dosáhl jedinečného výsledku, do sněmovny se kvůli volebnímu systému nedostal. Roku 2007 byl necelého půl roku náměstkem ministra pro místní rozvoj. Na všechny veřejné funkce pak rezignoval a v současnosti se plně zabývá farmařením.
Dále čtěte:
Sedlák Pávek z biofarmy: Tato vláda je nejhorší. Bezohledná k lidem
OBRAZEM Pávek pod Smrkem
Česká politika a společnost JINÝMA OČIMA
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jan Rychetský