„Vím, že máte rád bonmoty, nepřijde Vám Vaše prohlášení o Ukrajině a NATO jako když `myš řvala`? Jinak stálé zdraví,“ napsal hlavě státu na profil v ParlamentníchListech.cz čtenář podepsaný jako Jiří.
Situace na Ukrajině, v její východní části, je v těchto dnech podle Miloše Zemana velmi dramatická. „Byla by ještě horší, pokud by došlo k invazi vojsk Ruské federace. Mé prohlášení bylo varováním před takovým postupem, který by konflikt eskaloval. Všechny kroky, které podnikám, jsou vedeny snahou přispět k mírovému řešení situace na Ukrajině. Nutnost mírového řešení jsem zmínil i v blahopřejném dopise, který jsem zaslal novému ukrajinskému prezidentovi Petru Porošenkovi,“ odpověděl prezident republiky.
Další z otázek směřovala na dopis prezidenta Ruské federace Vladimira Putina evropským státníkům včetně prezidenta Zemana v souvislosti s ukrajinskou krizí. „Jaké k němu zaujímáte stanovisko?“ ptal se čtenář.
„Dopis prezidenta Ruské federace, který je odrazem současné ukrajinské krize, jsem obdržel. V reakci probíhají jednání na úrovni Evropské unie, Ruska a Ukrajiny. Česká republika, oproti jiným zemím, má tu výhodu, že v případě krizové situace, ke které věřím, že nedojde, může využívat jiných zdrojů plynu. Disponujeme také kapacitními zásobníky,“ reagovala hlava českého státu.
„Když tvrdíte, že v Afghánistánu se bojuje za Česko, za co by se bojovalo na Ukrajině? Za světový mír?“ dotazoval se prezidenta čtenář podepsaný jako Hrbáč. „Velmi si vážím našich vojáků v Afghánistánu, protože zde bojují proti teroristům z řad islámských fanatiků. Ano, je to boj i za Českou republiku. Jistě uznáte, že situace v Afghánistánu je zcela odlišná než na Ukrajině, kde je třeba zabránit eskalaci občanského konfliktu,“ řekl k otázce Miloš Zeman.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Radim Panenka