Nakopat je do prdele, ohromil ocelářský boss Stehlík na protivládní akci

04.04.2013 18:29 | Zprávy

Holešovská výzva uspořádala ve čtvrtek svoji historicky první tiskovou konferenci. Moderoval ji herec Jiří Pomeje. Proč právě on? „Pochopil jsem, že je potřeba se sjednotit, poněvadž v této zemi je již zhruba 80 procent silně nespokojených lidí. Ti mně při mém moderování v rádiu často volali a svěřovali se se svými, mnohdy velmi smutnými, příběhy. Já sám nemám žádné politické ambice, ale rád Holešovské výzvě pomohu, je třeba se snažit o změnu,“ vysvětlil na úvod Pomeje.

Nakopat je do prdele, ohromil ocelářský boss Stehlík na protivládní akci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tiskovou konferenci moderoval Jiří Pomeje

O tiskovou konferenci projevilo zájem hned několik novinářů, včetně veřejnoprávní televize, možná i proto, že bylo avízováno, že na ní vystoupí také poslanec a předseda Věcí veřejných Vít Bárta nebo senátor Tomio Okamura. Tito politici sice nakonec nedorazili, poněvadž jejich plány zhatilo jednání sněmovny, přesto se rozhodně nedalo hovořit o tom, že by konference byla nudnou.

Vedle organizačních faktů ohledně plánovaného nedělního protestu nazvaného Soumrak kmotrů (také Celonárodní sněm), které ParlamentníListy.cz přinesly čtenářům již v minulých dnech, prozradili i někteří hlavní aktéři to, co je motivovalo k tomu, aby Holešovskou výzvu podpořili.

Média, šiřte naše myšlenky, zněl prvotní apel k novinářům

„Budeme moc rádi, pokud se nám podaří přes média dostat mezi lidi naše myšlenky. Já sám jsem s Holešovskou výzvou spojený zhruba dva týdny, ovšem neznamená to, že bych měl jakékoli politické ambice, či že bych chtěl kamkoli kandidovat. Myšlenku Holešovské výzvy - sjednotit všechny občanské a protestní iniciativy - však považuji za velmi dobrou a potřebnou pro to, aby se lidem mohlo zase vést lépe, proto jsem tady, a proto pomáhám třeba s touto konferencí,“ prozradil Jiří Pomeje s tím, že on, na rozdíl od naší politické reprezentace, opravdu mezi lidi chodí a slyší, co lidi štve a nad čím naříkají v českých a moravských hospodách. „Je potřeba jim nabídnout jinou alternativu, protože těmi nářky v hospodách nic nevyřeší, přitom po tom všichni tak prahnou. Ta nespokojenost mezi lidmi mě dokonce inspirovala k tomu, abych založil Hnutí politické jednoty, které nakonec získalo sympatie na facebooku asi 300 tisíc fanoušků. Osmdesát procent Čechů chce změnu, proto vznikají malé strany, a ty je potřeba sjednotit k tomu, aby vyhnaly ty velké, a je jedno, zda to budou ty zprava či zleva. Pokud dovolíme, jen aby si přehodily pozice, k ničemu to nepovede,“ doplnil ještě Pomeje.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Hechtová

Ing. Lumír Aschenbrenner byl položen dotaz

Green Deal

Je nějaká šance, že to zelené šílenství skončí? Vždyť pokud budeme jediný, kdo mu podlehne, tak planetu to nezachrání a nás to žene jen do zkázy. Nebo myslíte, že nám lidem přinese něco dobrého? Co? Už takhle je naše ekonomika dost nekonkurence schopná – to je jen samé omezení, nařízení a byrokracie...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fialu nezvou, tak sedí doma. „Tohle se bude ještě dlouho napravovat.“

4:40 Fialu nezvou, tak sedí doma. „Tohle se bude ještě dlouho napravovat.“

„Vrátili jsme Česku respekt v zahraničí“. To tvrdí premiér Petr Fiala i další politici z koalice SPO…