Obří ekotendr nebude. Nejnižší cena byla příliš vysoká

21.12.2011 17:56 | Zprávy

Vláda zrušila miliardový ekotendr. Nelíbila se jí totiž nejnižší nabídka od společnosti Marius Pedersen Engineering, která v soutěži nabídla 56,8 miliardy korun. Proti obří ekozakázce se vyslovili již dříve premiér Petr Nečas i koaliční Věci veřejné, později se k nim připojil také ministr financí Miroslav Kalousek, který původně tendr prosazoval.

Obří ekotendr nebude. Nejnižší cena byla příliš vysoká
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekotendr v Hodoníně

"Vláda rozhodla o ukončení ekologické zakázky," uvedl premiér Petr Nečas. Ministrovi financí vláda uložila, aby zadávací zřízení zrušil. Stát bude nyní v řešení starých ekologických zátěží pokračovat v dosavadní praxi, která spočívá ve vypisování zvláštních tendrů na sanaci jednotlivých lokalit.

Ekonomičtí ministři podle Nečase v prvním čtvrtletí 2012 dosavadní praxi znovu vyhodnotí. "Nemyslím ale, že by se vláda vrátila k myšlence jednoho velkého tendru," poznamenal Nečas.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan, čtk



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečkova tabulka o přínosu Ukrajinců: Lež, manipulace, tvrdí opozice. Dali jsme Kyjevu víc než Francie?

21:53 Jurečkova tabulka o přínosu Ukrajinců: Lež, manipulace, tvrdí opozice. Dali jsme Kyjevu víc než Francie?

Vyplácí se finančně naší zemi Ukrajinci? Podle vlády ano, trend je prý jednoznačný. Jenže řada další…