Firmy, jež se zabývají vymáháním pohledávek a dluhů, profitují, protože mají stále více práce. Exekutoři, i když nedávno prostřednictvím své prezidentky oznámili, že se pohybují pouze na hranici přežití, jistě také nestrádají - poněvadž statistiky hovoří o tom, že se s nimi setkal v posledních letech každý desátý Čech - včetně důchodců. A tak níže popsaných případů přibývá jak přes kopírák.
Čtěte také:
"Přítel se dostal do těžkostí ohledně hypotéky, kterou si vzal na byt. Bohužel se ocitl na rok bez práce a nemohl splácet. Poté, co získal práci s dostatečným příjmem a chtěl splácet, si banka řekla o celou částku za ten rok. Věc došla tak daleko, že mu byl zabaven byt, který má nyní insolvenční správce a bude prodán v dražbě za směšné peníze, zhruba třetina hodnoty. Přítel pravidelně splácí měsíčně 16 tisíc korun (zhruba již 1,5 roku). Jeho dluh nyní po navýšení o nehorázné penále je dva milióny," popisuje sedmatřicetiletá Soňa trable, které ji a přítele potkaly. Obrátila se proto s celou řadou otázek na poradnu, která nabízí soudní oddlužení.
Pro každého dlužníka ani naděje v podobě bankrotu není
Ptala se, zda je možné i v tomto případě zažádat o oddlužení? Počítá se do oddlužení i částka za prodej bytu v dražbě?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Alena Hechtová