Penzijní reforma zůstane stejná. Rusnokův kabinet nic měnit nehodlá

26.07.2013 7:16 | Zprávy

Často kritizovaná penzijní reforma zůstane i za vlády Jiřího Rusnoka ve své stávající podobě. Ministerstvo financí v čele s Janem Fischerem uvedlo, že nepodpoří ani změny, které navrhuje bývalý šéf rezortu Miroslav Kalousek (TOP 09).

Penzijní reforma zůstane stejná. Rusnokův kabinet nic měnit nehodlá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Jan Fischer

"V minulých letech proběhla celá řada změn, nyní je potřeba s určitým časovým odstupem analyzovat dopad těchto změn a nechat občana chvíli oddechnout. Proto nebudeme prosazovat či podporovat žádné další změny, včetně navržených změn druhého pilíře," řekl on-line deníku Týden.cz mluvčí resortu Ondřej Šrámek.

Právě premiér Jiří Rusnok patřil mezi spolutvůrce současné podoby reformy. Účastnil se zasedání takzvané druhé Bezděkovy komise, která pro reformu připravovala podklady, i zasedání Národní ekonomické rady vlády (NERV). Ačkoli reformu hájil, jako šéf penzijního fondu ING nakonec prohlásil, že neexistuje dostatečná politická shoda na podobě reformy, a proto jeho společnost spoření ve druhém pilíři nabízet nebude.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: adr

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečkova tabulka o přínosu Ukrajinců: Lež, manipulace, tvrdí opozice. Dali jsme Kyjevu víc než Francie?

21:53 Jurečkova tabulka o přínosu Ukrajinců: Lež, manipulace, tvrdí opozice. Dali jsme Kyjevu víc než Francie?

Vyplácí se finančně naší zemi Ukrajinci? Podle vlády ano, trend je prý jednoznačný. Jenže řada další…