„Trápí mě malý počet lidí, který na demonstraci přišel, ale zřejmě jsou unavení, nebo je jim zima, nebo toho mají moc. To je prostě realita. Na druhou stranu, byl Václavák letos už jednou plný, když svolávali sraz odbory. Věřím, že se už zanedlouho zase naplní,“ řekla pro ParlamentníListy.cz kandidátka na úřad prezidenta Táňa Fischerová.
Lidí jsou přikrčení a doufají, že je to mine
Podle ní jsou sice lidé už hodně naštvaní, ale zároveň deprimovaní. „Žijí každý ve svém soukromí, jsou přikrčení a doufají, že tam přežijí. Ale myslím, že není daleko doba, kdy si uvědomí, že ve spojení je síla společenství,“ dodala Fischerová.
Vy Pražáci to máte u nosu a nepřijdete, už k vám nejedu, zuří Ostravanka
„Já už k vám do Prahy nejedu,“ zlobí se paní Eva Škálová z Ostravy. „Vstávala jsem o půl čtvrté ráno, abych dorazila. Říkala jsem si, že tam bude tolik lidí, že se tam nedostanu. A výsledek,“ zuří Eva Škálová. „Brečela bych. Co jste to za lidi, Pražáci? Máte to u nosu a nepřijdete. To je to, že se vám daří pořád ještě dobře. Však ono na vás také dojde,“ rozčiluje se.
Hrstka lidí mě překvapila, říká Pavel Kořán. To je opravdu tak málo nespokojených?
Podobně mluví také prezidentský kandidát Pavel Kořán, který na demonstraci dorazil i se svým psem, navlečeném v triku se žádostí o hlas pro Pavla Kořána. „Když jsme se blížili k Václaváku z Mezibranský, protože máme auto za muzeem, říkal jsem si, že se tam ani neprotlačím, kolik tam bude lidí. Bylo to pro mne hodně velké překvapení a zklamání. Takovou hrstku jsem přece jen nečekal,“ konstatoval Pavel Kořán.
Na demonstraci vystoupili také Pavel Čižinský z ProAltu, mladý ekonom Petr Jeník s tématem „Ekonomika zdravého selského rozumu“, mluvčí Hnutí za přímou demokracii Milan Valach nebo Josef Hörl, mluvčí Nezávislých iniciativ a 4. odboje.
Kritika takzvaných církevních restitucí zaznívala takřka ode všech zúčastněných
„Osmdesátá léta jsem prožíval jako dítě základní školy, devadesátá pak jako náctiletý a věřil jsem médiím a tomu co říkala. Až do chvíle, kdy jsem se dozvěděl o humanitárním bombardování Bělehradu. Pak jsem věřit přestal,“ vysvětlil kořeny svého postoje ekonom Jeník. Následně ale například vypočítal přítomným, že v případě církevních restitucí nepůjde o deklarované vládou 134 miliardy korun, ale o 250 miliard, které naběhnou například úroky za dobu 30 let.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radmila Zemanová-Kopecká