Konec Alexandra Vondry ve funkci ministra obrany v Nečasově vládě zapříčinilo jeho působení v Topolánkově vládě, kdy mu jako vicepremiérovi pro evropské záležitosti utekly předražené zakázky v kauze ProMoPro. Tuto kauzu umně spustilo Ministerstvo financí v čele s Miroslavem Kalouskem, od něhož mělo jít o odvetu za neustálé obviňování z čachrů na Ministerstvu obrany.
„Miroslav Kalousek samozřejmě byl soupeř. Teď už ne. Politiku můžete pojmout jako divadelní nebo boxerské představení – a já nejsem dobrý herec a v boxu bych asi taky neměl moc šancí. Čili pro mne je důležitá ta věcná stránka – abych se mohl s dobrým pocitem ohlédnout, že jsem něco dobrého udělal. Když něco prosazujete, tak se vždy dostanete do konfliktů, to je normální. A buď v těch konfliktech uspějete, nebo neuspějete. A já se nemám za co stydět,“ říká Alexandr Vondra v rozhovoru s Barborou Tachecí pro MF Dnes.
Peake ukázala, že na tu práci nestačí
Svůj úspěch vidí v tom, že se mu toho podařilo na Ministerstvu obrany hodně změnit. „Postavili jsme nové koleje, ten vlak už po nich teď musí řídit někdo jiný. Pak přišla má nástupkyně a já jsem si dal zámek na pusu, že nic nebudu komentovat. Ale zřejmě to chtěla všechno vrátit do starých kolejí. A narazila. Zdá se, že základy jsou vybudovány docela pevně,“ myslí si Alexandr Vondra, pro něhož bylo chování Karolíny Peake ve funkci ministryně obrany velkým šokem.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník