Výpověď kvůli politickým postojům není dle zákona možná
Kdyby se Brodníčková snažila něco nastudovat o věci, což by nebylo až tak těžké, protože je spousta textu na internetu, nemohla by takový výrok napsat. Je obecně známo, že výpověď z pracovního poměru je možná jen ze zákonných důvodů a výpovědní důvod kvůli politickým postojům náš zákoník práce neumožňuje. Ani vedení Ústavu mezinárodních vztahů nebylo tak hloupé, aby dalo někomu výpověď kvůli politickým postojům. Ve skutečnosti dal ústav výpověď Petr Drulákovi z organizačních důvodů. Tu sice zákoník práce umožňuje, ale jen při splnění zákonných důvodů. Ty naplněny nebyly, proto tato výpověď byla soudem určena jako neplatná. Pracovní poměr Petra Druláka s Ústavem mezinárodních vztahů pak skončil dohodou. Taková je skutečnost, o níž se v článku od Brodníčkové nedočteme.
Je hájení zájmů občanů ČR proruské?
V článku Brodníčková neuvádí jediný příklad Drulákova proruského postoje. Při čtení článku jsem si vzpomněl na předlistopadové novinářské slouhy totalitní vlády, kteří také odpůrce vlády nálepkovali označením proamerických či imperialistických postojů, aniž by uvedli, co je to za postoje a v čem jsou proamerické.
Petr Drulák je významný zahraničněpolitický myslitel, který se hlásí k politice realismu v mezinárodních vztazích, kterou v praxi budoval především americký ministr zahraničí Henry Kissinger za éry prezidentů R. Nixona a G. Forda. Za vhodnou zahraniční politiku České republiky považuje politiku všech azimutů s cílem, co nejlepšího hájení zájmů domácích občanů a podnikatelů, nikoliv papouškování postojů cizích. Pokud totiž nebudeme hájit své zájmy sami, nebude je hájit nikdo.