Odpolední sekce s názvem Podpora ukrajinské nezávislosti a evropský výběr se točila kolem evropských sankcí a jejich vlivu na politiku Ruska, kriticky byl hodnocen nejednotný postoj členských zemí EU ve vztahu k RF, zaznívala kritika politiky prezidenta Putina i nástiny řešení současné situace. Vystoupil M.Koziel, ředitel úřadu NATO na Ukrajině, který má na starosti vztahy NATO-Ukrajina, M.Popowski, zástupce generálního tajemníka pro vztahy EU-NATO. Poté pokračoval kulatý stůl na téma politického vývoje a reforem na Ukrajině, kterého se účastnila A.Polyakova, výzkumná pracovnice Univerzity v Bernu, V.Socor, výzkumný pracovník z Jamestown Foundation a A.Bin, ředitel divize pro partnerství a kooperaci NATO HQ v Bruselu. Večer proběhl koncert na Vojenské technické akademii.
Ve středu pokračoval seminář třetí sekcí s názvem Ruský faktor, zaměřený na vliv RF na Východní Evropu, nejen z bezpečnostního či politického hlediska, ale i z hlediska ekonomiky a hospodářské spolupráce. A.Piontkovsky. politický analytik z Ruska se zaměřil na politický vývoj v Rusku a změny globálního řádu. W.Rodkiewicz z Centra východních studií z Varšavy se zmínil o pohledu Polska na Ruský vliv na Ukrajinu a ostatní země a E.Lucas, z deníku The Economist, se zaměřil na Obnovu Ruska a implementaci do Euro-Atlantického společenství, zejména z pohledu rozvoje hospodářství.
Čtvrtá sekce s názvem: Gruzie- Konsolidace demokracie a vývoj Euro-Atlantické integrace byla zajímavá z pohledu přiblížení se Gruzie v rámci PfP k NATO. A.Petriashvili, ministr Gruzie pro Evropskou a Euro-Atlantickou integraci shrnul poslední pozitivní kroky Gruzie a D.Bakradze, předseda opoziční skupiny v gruzínském parlamentu, představil vize opozice.
Pátá sekce s názvem Moldavská integrace s EU: V nitřní a vnější změny, se zaměřila na současný stav v Moldávii. V.Socor z Jamestown Foundation a S.Secrieru z PISM (Polish Institute of International Affairs) se zaměřili na současný stav a možný vývoj ve vztahu k posílení demokracie, bezpečnosti a přiblížení se k EU. Polsední sekce byla věnována Bělorusku. Bělorusko: Vnitřní dynamika a změny v zahraniční politice dominovaly vystoupení panelistů W.Kononczuka, ředitele Centra pro východní studie – OSW a A.Pikulika, z BISS (Belarus Institute of Strategic Studies). Oba se zaměřili na evropskou perpestivu Běloruska a na politický vývoj v této zemi. Velmi zajímavou diskusi vyprovokoval A.Milinkievic z Hnutí za svobodu a A.Bialiatski, aktivista za lidská práva, kteří uvedli konkrétní případy porušování lidských práv, ale i pozitivní vývoj na politické scéně. O situaci v běloruských médiích hovořila A.Romaszewska-Guzy, ředitelka televizní stanice Belsat.
Seminář zakončila A. Zakrzewska, předsedkyně polské delegace do PS NATO.