Ing. Antonín Seďa

  • SOCDEM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

26.09.2010 18:12:45

Proč Hospodářské noviny zkreslují vlastní anketu mezi zákonodárci?

Proč Hospodářské noviny zkreslují vlastní anketu mezi zákonodárci?

Redaktoři Hospodářských novin se na mě, stejně jako na ostatní zákonodárce, obrátili s dotazy týkajícími se náhrad poslanců a senátorů.

Tak jako je mým zvykem odpověděl jsem na všechny čtyři dotazy, tak jako dalších 72 zákonodárců. V HN dne 20.9.2010 jsem byl při vyhodnocení ankety zařazen mezi poslance, kteří jsou pro změnu, ale neví jakou. Pro dokreslení, jakým způsobem nakládají novináři z tohoto deníku se zaslanými informacemi, zveřejňuji kompletní odpovědi na dotazy HN, které jsem deníku zaslal.

Odpovědi na dotazy HN

Dotaz č.1: Budete hlasovat pro změnu současného systému poslaneckých náhrad, nebo ho chcete zachovat?

Odpověď: Pokud změna bude řešit poslanecké náhrady komplexně, nebudu mít problém návrh podpořit. Pokud budou pouze dílčí úpravy, pak bude lépe současný systém zachovat.

Dotaz č.2: Pokud jste pro změnu, jak by podle vás měla vypadat?

Odpověď: Nejlepší změnou by bylo vykazování náhrad a cestovného tak, jak tomu je u všech ostatních zaměstnanců podle Zákoníku práce. Pokud tomu tak nebude, pak je nutno přihlédnout ke vzdálenosti poslance od Prahy a také ke skutečnosti, že poslanec pracuje nejen v Praze, ale i ve svém regionu.

Dotaz č.3: Budete hlasovat pro změnu duplicitních náhrad? Například příspěvek na dopravu versus jízdné ve vlaku zdarma.

Odpověď: Je otázkou co je a co není duplicitní náhrada. Příspěvek na dopravu má pokrývat i náklady poslance v regionu, kde většinou používá své soukromé vozidlo. Proto mluvím o komplexní změně všech náhrad, obdobně jako je tomu i u ostatních zaměstnanců.

Dotaz č.4: Jste pro navrhované zdanění náhrad?

Odpověď: Pokud dojde ke zdanění náhrad, pak je nutno postupovat stejně i u ostatních zaměstnanců. V současné době nejsou totiž žádné náhrady zdaňovány. Pak by bylo nelogické, aby se zákonodárcům náhrady zdaňovaly a u ostatních zaměstnanců placených z veřejných rozpočtů či státního rozpočtu by zůstaly.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama