V druhé sekci vystoupil generál P.M.Breedlove, velitel jednotek NATO v Evropě (SACEUR) na téma hybridní válka, právě v rovině vojenských akcí na Ukrajině a v Sýrii. Zdůraznil základní požadavky na schopnosti a dovednosti jednotek Severoatlantické aliance. Ve třetí sekci vystoupila evropská komisařka pro obchod C.Malmstrómová k otázce transatlantické a globální obchodní agendy, zaměřenou na připravovanou smlouvu mezi USA a EU. Čtvrtá sekce se zabývala úlohou FATF (Financial Action Task Force) v boji proti financování terorismu a zkušeností této organizace ve vymáhání požadavků a opatření k tomuto boji.
V neděli bylo jednání zahájeno kulatým stolem velvyslanců Francie, Lotyšska a USA při Severoatlantické alianci, který se zabýval změnami v euro-atlantické bezpečnosti, zejména na východě a jihu Evropy. Problematika východní Ukrajiny, bezpečnostní situaci v Sýrii, regionu MENA a Libyi byly hlavními tématy i následné diskuse. Šestá sekce byla zaměřena na potřebné bezpečnostní změny po summitu ve Walesu, kdy úvodní přednášku přednesl J.Shea, zástupce generálního tajemníka NATO. Sedmá sekce byla zaměřena na implementaci připravovaného akčního plánu (RAP), zejména ve vztahu posledních bezpečnostních hrozeb.
Předposlední sekce byla věnována Afghánistánu po roce 2014, kdy dochází ke zrušení mise ISAF a k její nahrazení výcvikovou misí. Tuto presentaci přednesl bývalý reprezentant NATO v Afghánistánu velvyslanec M.R.Jochems. Devátá sekce byla věnována prezentaci velvyslankyně a speciální reprezentantce pro ženy M.Schuurmanové na téma Rezoluce RB OSN pro zajištění míru a bezpečnosti žen. Zde byly zmíněny příležitosti a změny z pohledu Severoatlantické aliance.
V pondělí proběhlo setkání vedoucích delegací, členů delegace USA a Kanady s představiteli NAC (the Nord Atlantic Council) včele s generálním tajemníkem NATO Jens Stoltenbergem. Po tomto jednání proběhl brífink na českém zastoupení v NATO s velvyslancem J.Šedivým a vojenským představitelem při Alianci generálem M.Žižkou. .