Budeme dále bojovat?
Před pár dny proběhlo v Kataru jednání delegací USA a afghánského Tálibánu. Předmětem jednání bylo stanovení podmínek stažení amerických vojsk z Afghánistánu. Byla dohodnuta další kola jednání zúčastněných stran v této věci. Rusko svolává v obdobné věci jednání za účasti Turecka, Iránu, Pákistánu, Tálibánu a stávající afghánské vlády, kterou Američané na jednání v Kataru ani nepozvali. Je vidět, že USA hledají cestu k vycouvání z šestnáctileté války v Afghánistánu. V případě, že armáda USA opustí území Afghánistánu (tak jako ve Vietnamu), bude AČR dále v Afghánistánu bojovat proti terorizmu a za svobodu a demokracii jak afghánského lidu, tak i lidu České republiky, nebo vycouvá z Afghánistánu společně s armádou USA bez dalšího ohledu na terorismus v Afghánistánu a svobodu i demokracii v naši zemi i v Afghánistánu?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
02.11.2018 13:44:04 - Ing. Antonín Seďa
Nemám přesné informace o tom, co je předmětem jednání mezi zástupci USA a Talibanu. Spíše se domnívám, že je to jednání o uspořádání Afghánistánu poté, co koaliční jednotky opustí tuto zemi. Právě proto, že bezpečnostní, politická , ekonomická i společenská situace v Afghánistánu není dobrá, je třeba začít diskutovat a to nejen v ČR či v NATO, o budoucnosti zahraniční mise a o odchodu mezinárodních jednotek. Netvrdím, že je nutno odcházet nyní, ale jistě je dobré si stanovit měřitelné cíle tak, aby za bezpečnost odpovídala nově zvolená afghánská vláda a nikdo jiný. Pokud ze země odejde americká armáda, pak předpokládám, že tento odchod bude řízený ve spolupráci s dalšími zúčastněnými zeměmi. Rozhodně i z logistického a z bezpečnostního hlediska odejdou z Afghánistánu čeští vojáci dříve než Američané.