Čím to je, že nejsme schopni
Kandidát na prezidenta České republiky (pro angličtináře Chechie), kterého i Vy hodláte volit, prof. Drahoš, ve vztahu k referendu o vystoupení z EU prohlásil: "Já nevím, kdo z občanů ČR je schopen zhodnotit, zda vystoupení z EU je v pořádku, nebo není". Není to tak dávno, kdy v referendu o vstup do EU jsem jak já, tak i Vy a s námi i ostatní občané ČR byli schopni rozhodnout o vstupu ČR do EU. Tehdy jsme byli schopni zhodnotit zda ano či ne. Uplynulo pár let a dle kandidáta na prezidenta ČR, ale i dle názoru mnoha dalších politiků, již občané nejsou schopni rozhodnout o tom, zda vystoupit z EU či ne. Je to dáno tím, že za těch pár let naše školství vyprodukovalo tolik neschopných jedinců, jimž chybí samostatné myšlení a nemohou tak sami vlastním rozumem posoudit, zda v UE zůstat či z něj vystoupit, nebo je v tom něco jiné? Čím je dle Vás dána hranice (vzdělání, peníze, věk, politická funkce atd.) toho, kdy je člověk schopen rozhodnout o tom, zda zůstat v EU či z něj vystoupit?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
26.01.2018 19:19:52 - Ing. Antonín Seďa
Musím uznat, že s Vámi souhlasím. Tak jako si mylsím, že pokud by se mělo rozhodovat o vystoupení z EU, pak by to měli rozhodnout opět voliči v referendu. Ale nejprve k tomu názvu. Víte, jako ortodoxní Moravák tenhle název nesnáším a po pravdě řečeno se mi jeví i název Česká republika jako zkrácený název. Ovšem nenapadá mi lepší. A poud jste sporotvec, tak jste si jistě všiml, že dresy našich fotbalistů honosí pouze malý znak , A to je v rozporu se zákonem. Já jsem na tuto skutečnost opakovaně upozorńoval pány ministry i ministryni školství a nic se neděje. Je vidět, že to zřejmě nikoho nezajímná, že FAČR porušuje zákon. Pak se nemůžeme divit, že jej porušují i jiní občané. Ale zpšt k Vašemu dotazu. Já bych pana Drahoše za jeho názor nekritizoval, protože tady máme odstrašující případ Brexitu z Velké Británie. Dnes by toto referendum neprošlo k odchodu z EU. A také a v tom má pan profesor pravdu, ČR nneí Švýcarsko. OPravdu si mylsíte, že by u nás lidé neschválili v referendu snížení daní, tak jako se to stalo ve Švýcarsku? Nemnyslím si, že je to vzděláním, penězi či něčím jiným. Prostě naše mladá demokratická společnost stále bojuje o přežití. Vidíme to na panu prezidentovi a jeho okolí, vidíme to v ANO 2011 či SPD, vidíme to v současném složení poslanecké sněmovny apod. Je to o zažití demokratických pravidel a morálky do kůže každého z nás. A to zřejmě trvá delší dobu, než jsme si v listopadu 1989 mysleli.