Ing. Antonín Seďa

  • SOCDEM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

29.11.2019 11:21:20 - laco

Co dál s tebou EU?

Po nedávném prohlášení prezidenta Francie Macrona, že NATO je ve stavu mozkové smrti, prohlásil v bývalý prezident Francie Szarkozi, že:“ EU přestala být vůdčí silou ve světě, že svět se v oblasti vědy, financí a výroby posouvá na východ“. Evropa (západní a střední Evropa) je nesourodý propletenec států. Některé jsou v EU, některé ne, některé jsou v Eurozóně, některé ne, některé jsou v Schengenu, některé ne, některé jsou v NATO, některé ne. Do toho přichází Brexit a snaha Trumpa o omezení výdajů USA ve vztahu k NATO, invaze migrantů z Blízkého východu a Afriky, zadluženost a stagnace ekonomiky , rozvírají se nůžky mezi těmi, kteří vlastní miliardy těmi, kteří žijí na hranici bídy, pokračuje islamizace Evropy. EU je neakceschopná a není schopna řešit své zásadní problémy. Spěje EU do zániku či najde nějaké východisko z této situace? Má vůbec EU nějakou vizi svého vývoje? Jak to vidíte Vy?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

29.11.2019 12:36:40 - Ing. Antonín Seďa
 Evropská unie je zárukou bezpečnosti v Evropě a proto je EU potřebná. Osobně mám řadu výhrad vůči byrokratické a málo pružné EU, ovšem je nutno si uvědomit rozhodovací pravomoci a zejména rozhodovací procesy v této mezinárodní organizaci. Francie se svojí národní politikou měla a má velké ambice být hegemonem Evropy, ale nějak se jí to nedaří. A jako stará členská země EU má svoji velkou zodpovědnost za to, co kritizuje exprezident Szarkozi. Takže i on má máslo na hlavě a pokud se týče rozvírání sociálních nůžek, on sám výraznou měrou přispěl k tomuto stavu. Problém Evropské unie je v tom, že se nemůže shodnout na dalším směřování. A to, zda posílí své pravomoci a bude spíše federalistickou nebo naopak předá některé své pravomoci zpět národním státům. Lze jít každou cestou, ale nelze jít oběma naráz. Takže EU je dnes na křižovatce a nová EK a nový EP musí rozhodnout, kterou cestou se vydat. Do toho všeho existují různorodé národní zájmy členských členů a pak se člověk nemůže divit, že EK a EP řeší zástupné problémy, na kterých je shoda a neřeší základní problémy, kde existují výrazné rozpory.