Ing. Antonín Seďa

  • SOCDEM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

17.02.2016 20:28:03 - Docent

Umírněná opozice 3

Ještě jednou hezký večer pane poslanče, podstata toho co jsem napsal zní - jak je možné, že syrská policie či armáda, kde většinu (cca 70%) mají sunnité poslouchají rozkazy prezidenta Asada, který sunnitou není? Můžete mi to vysvětlit? Možná máte informace, které já nemám. Víte to? Proč nesběhnou k demokratické sunnitské umírněné opozici o které pořád mluvíte? Pravda je taková, že několik jich dezertovalo ale většina ne. Proč asi? Na youtube se i dnes dá najít video, kde česká velvyslankyně v damašku (filipi) říká, že i syrští křestané naprosto nechápou proč tkzv. západ podporuje politicky i materiálně ozbrojené demokraty ze kterých se postupem času radikální islamisté. Předpokládám, že nebude tvrdit, že Dominantní opoziční Organizace jako Al-nusra, Muslimské bratrstvo, armáda islámu, al -kajda či islámský stát mají na srdci demokracii. No i když u politiků si člověk nemůže jistý v ničem.

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

18.02.2016 12:17:44 - Ing. Antonín Seďa
 Předně chci říci, že jako policie, tak armáda je řízena zeshora rozkazy. Takže to je důvod, proč je ta podpora pro pana prezidenta Asada. Ale podle mých informací těch sběhů nebylo několik, jak tvrdíte, ale bylo tolik, že vlastně prezident Asad nakonec ovládal jen malé území. Teprve za pomocí RF se mu daří vítězit nad opozičními silami. Souhlasím s tím, že řada opzičních formací má velmi blízko k radikálním organizacím. Já netvrdím, že jejich cílem je nastolení demokracie západního střihu. Cíle jsou však různé, ale to, co je sdružuje, je odpor vůči alavistům a prezidentovi Asadovi. Nicméně i Syrští Kurdové, kteří bojují po boku prezidenta Asada, nehájí pouze legitimitu jeho vlády. RF jim slíbila autonomitu v rámci Sýrie, ale oni sami usilkují o nezávislý Kurdistán. To je trnem v oku Turkům, kteří vojenskou organizaci syrských Kurdů považují za teroristickou organizaci, Současné dva teroristické útoky vedené proti tureckým vojákům potvrzují, pokud se prokáže, že za útoky stáli Kurdové, že v rámci svého politického boje za samostatnost neváhají použít teroristické útoky. A to nelze ani z pohledu ČR tolerovat. Prostě i tato situace mi dává za pravdu, že vyznat se v současné válce v Sýrii není opravdu jednoduché a vůbec ne černo bílé.