Ing. Antonín Seďa

  • SOCDEM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

24.02.2018 21:16:05 - Karel Hrabe

Zakaz kouření v restauracích ??

Podle nové studie má pravidelné používání čisticích prostředků srovnatelný vliv na plíce člověka jako krabička cigaret denně. Ženy jsou na tom o poznání hůře než muži.
Článek
Vědci z norské univerzity v Bergenu přišli se studií, podle které je pravidelné používání čisticích prostředků srovnatelné s vykouřením krabičky cigaret denně. Řada přípravků totiž obsahuje látky dráždící sliznice, což vede k trvalému poškození dýchacích cest či astmatu.
V průběhu dvaceti let vědci testovali vzorek více než 6 000 lidí kdy zakážete zákaz úklidu v restauracích a ve školách ?????

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

25.02.2018 16:23:22 - Ing. Antonín Seďa
 To je opravdu objev století...Přece každý ví, že čistící prostředky jsou škodlivé, to snad i každý cítí. Problém je v chemikáliích, které ničí bakterie. Takže na rozdíl od kouření, kterým si nejen dobrovolně ničíme své zdravíá, ale kterým, pokud nejsme ohleduplní, ničíme zdraví i ostatních, tak chemické čistící látky slouží a mají sloužit k desinfekci. To znamená, že naopka těmito látkami ničíme bakterie, které jsou pro náš organismus zničující. A poud vím, tak existují bezpečnostní předpisy, které jsou nejen uvedeny na těchto čistících prostředcích, ale existují i postupy, jak se před nežádoucími účinky těchto čistících prostředků bránit. Například účinným větráním místností či používáním ochranných pomůcek. Znám profese, kde lidé pracují a přitom jsou denně v ohrožení. A to, že za tuto práci dostávají i rizikové příplatky ještě neznamená, že si jimi "vykoupí" své zdraví. To je přece všem jasné.