umělé oplodnění
Pokud to chápu správně, tak na umělé oplodnění budou mít jen manželské páry, nikoliv tedy i páry, kteří žijí společně, ale nejsou oddáni? To je totiž dnes docela dost rodin. Já třeba žiju s partnerem bez svatby už 10 let. Moje sestřenka se po 8 letech vdala a za rok se rozvedli, kamarádka se vdala po dvou letech a do dvou let se rozvedla a skončila sama s dítětem. Podle mě svatba nic neřeší. Prý taky neprošel návrh, aby ženy oplodnění podstoupit i bez souhlasu partnera. To je taky pravda? A nepřijde vám to kontraproduktivní? Komu tím podle vás takové zákony prospějí?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
02.05.2017 9:44:17 - Ing. Ivo Bezecný
Přijaté zákony neprospějí nikomu. Je to hra na tzv. konzervatismus, bohužel ale konzervatismus typu země je placatá. Neodpovídá ani současnému rozvoji společnosti, ani rozvoji a možnostem vědeckého poznání. Technická vyspělost nabízí určité možnosti řešení určitých problémů, souhlasím, že drive zcela nepředstavitelné, a protože jsem přesvědčen, že tyto možnosti ničemu neškodí, spíše pomáhají, pak podporuji jejich aplikaci. Umělé oplodnění je technickou záležitostí, která by měla být vázána pouze na lékařskou etiku a finanční možnosti včetně schopnosti se o dítě postarat, nikoliv na tom, zdali je žadatelka vdaná, svobodná nebo rozvedená. Určitě maličko zjednodušuji, ale za principem si stojím.