mnoho politických stran
prosím,proč a hlavně nač,máme tolik politiských stan,klubů,komis,zdravotních pojišťoven a dalších.Pro( "obyčejného občana"),zbytečných institucí,úřadů a podúřadů,které ve finále lidem příliš k užitku nejsou.Jsou pouze, finančně velmi nákladné.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Pokud jde o politické strany tak jejich vznik a působení upravuje zákon o politických stranách. Jejich počet je proměnlivý, ty které nedoržují své povinnosti či u kterých zcela vyhasne zájem voličů zanikají. Možnost vzniku nových stran by měla být zachována - důležité je v této oblasti spíš odpovědnost zástupců stran občanům, vnitřní demokratičnost a transparentnost jejich činnost. A neuškodí i stropy na náklady na volební kampaně
Pokud jde o veřejné instituce, tak máte pravdu že byrokratické bujení samozřejmě nepřináší efekt, spíše obtěžuje. Nejde nám ale o to aby stát byl úplně minimalizován (to by vznikla divoká džungle, kde vévodí predátoři) ale aby fungoval efektivně jako služba občanovi. A aby nebyl ve svých důelžitých kompetencích zbytečně komercializován stejně jako privatizován.
To se trýká i veřejných služeb, které by neměly být pouhým zbožím - z toho logicky vyplývá že např. u zdravotních pojištoven by jejich konkurence neměla být hlavním regulativem. Myslíme si proto že veřejná pojištovna by stačila klidně i jediná.Zjednodušení úřadu by měla ,přinést i jeho elektronizace. zatím ovšem jen přináší klondike pro IT dodavatele aniž by byrokracie ubylo.