Šťastné je naopak nedávné rozhodnutí Ústavního soudu o tom, že by soudy neměly přihlížet při svém rozhodování k telefonním odposlechům jako k jedinému důkaznímu materiálu. Je ostatně diskutabilní, do jaké míry byly takové odposlechy v okamžiku jejich pořízení pořízeny zákonně, či nikoli.
V kauze bývalého uhlobarona Bakaly, který se před krátkým časem evakuoval z OKD, aby přenechal státu řešení budoucnosti svých bývalých zaměstnanců a také s tím spojených nákladů, zatím žádné zprávy, jak vypadá vyšetřování této kauzy, z policie neprosákly. Zda se těch 100 – 120 miliard korun, které Bakala se svým společníkem za 11 let v OKD „vydělal“ nějak dostaly již na přetřes, či nikoli. V každém případě státu zbyly jen oči pro pláč a v důsledku předchozí osobní vazby Sobotky a Pokorného na Z. Bakalu bude nyní stát platit i výdaje, které by jinak platit nemusel…Dobré svědomí hole něco stojí.
Jsou zde ale naopak jiné případy, kterým se policie věnuje s horlivostí přímo nevídanou. Skoro se zdá, že někdo z policistů si chce udělat hezký výlet do Izraele a Kataru. Byl jsem tam, v Tel Avivu, zhruba před osmi lety touto dobou, a musím říci, že to bylo velmi příjemné. Hotel byl pár desítek metrů od pláže a voda byla teplá, a v Kataru je možná ještě teplejší.
Jiný význam totiž hledání nitek a dalších nitek, které policie předvádí v kauze D.Ratha, jež je spíše politická než jiná, nemá velký smysl. Spíš jde o to veřejnost ohromit, že se v kauze D. Ratha něco stále děje a že by prý „stamiliony korun“ mohly být umístěny na jeho údajných účtech v Kataru a v Izraeli. Fantazie české policie nezná mezí…Dnešní noviny byly tímto blábolem zásobeny všechny. Nelze se tedy zbavit dojmu, že se jedná o "někým "promyšleně orchestrovanou a placenou kampaň. Kdo to jen ten "někdo" asi je, v jehož je to prospěch…?