19.04.2010 14:37:01
Homosexuálové nejsou dobrými rodiči
Michaela Šojdrová předá premiérovi petici proti adopcím dětí registrovanými partnery
„O výsledku podpisové akce budu dnes v 15.30 hodin na Úřadu vlády osobně informovat premiéra Fischera. Požádám ho, aby názor občanů, kteří nesouhlasí s možností adopcí dětí pro registrované partnery, byl brán vážně při dalším rozhodování o změně legislativy,“ uvedla 1. místopředsedkyně KDU-ČSL Michaela Šojdrová.
„Děkuji všem, kteří se vyjádřili a „Dobro dětí“ podpořili. Jsem přesvědčena, že tento protest pozitivně ovlivnil průběh veřejné diskuse. Otevřel téma náhradní rodinné péče a upozornil na její prioritu a tím je a musí být i do budoucna zájem dítěte,“ dodala Šojdrová na tiskové konferenci, která se v souvislosti s ukončením akce „Dobro dětí především“ uskutečnila.
Té se zúčastnila i rodinná psychoterapeutka Hana Imlaufová, která upozornila na nezastupitelnou úlohu mateřského a otcovského vzoru pro zdravý vývoj dítěte. „Každé dítě v náhradní rodinné péči se musí vyrovnávat s krizí pramenící z toho, že bylo odmítnuto biologickými rodiči. Proto je tak důležité vytvořit pro takové děti podmínky co možná nejbližší přirozenému rodinnému prostředí. K němu patří i uvědomování si vlastní identity v mužsko-ženské polaritě,“ uvedla Imlaufová. Upozornila zároveň, že ve společnosti často přetrvává mýtus, že dětské ústavy jsou plné dětí, o které nikdo nemá zájem. „Ve skutečnosti rodiče, kteří žádají o adopci dítěte, dnes běžně čekají 3 –5 let, než se pro ně takové dítě najde,“ dodala Imlaufová.
Iniciativu „Dobro dětí především“ dnes také završil seminář pro poslance i odbornou veřejnost s názvem „Dokumenty Rady Evropy a rodinná politika“, který rovněž iniciovala poslankyně Šojdrová. Jeden z účastníků semináře Jakub Kříž (VŠ CEVRO Institut) na tiskové konferenci připomněl, že adopce dětí osobami stejného pohlaví se stále častěji stávají předmětem jednání řady evropských institucí. „Rada Evropy bude příští týden hlasovat o zprávě o diskriminaci na základě sexuální orientace a genderové identity, kterou předložil švýcarský poslanec frakce sociálních demokratů Andreas Gross. Její součástí je například také doporučení, aby svazky osob stejného pohlaví nebyly nijak diskriminovány, včetně umožnění adopcí dětí,“ upozornil Kříž.
Poslankyně Michaela Šojdrová, která je členkou parlamentního shromáždění Rady Evropy, zmíněnou zprávu poslance Grosse již dříve odmítla podpořit. (více na: http://www.kdu.cz/Zpravy/Medialni-vystupy/2010/Michaela-Sojdrova-odmitla-zpravu-o-diskriminaci-na.aspx).
„Považuji za nezbytné vést diskusi o podkladech, které v Radě Evropy projednáváme a které jsou následně pro Českou republiku považovány za závazné. Od 26. dubna 2010 bude probíhat plenární zasedání RE. Dopadů na rodinu se týkají hned dva dokumenty z předloženého programu. V úterý 27. 4. se bude projednávat dokument „Investovat do soudržnosti rodin jako rozvojového faktoru v době krize“ a ve středu 28. 4. se bude projednávat dokument „Diskriminace na bázi sexuální orientace a genderové identity“. Právě proto se dnešní seminář bude oběma těmto dokumentům také věnovat,“ uzavřela Michaela Šojdrová.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje
0 příspěvků Vstoupit do diskuse
Komentovat článek
Tisknout