adopce
Mě by zajímalo, jak se stavíte k adopci1, dětí homosexuály
2, k náročnosti celého procesu adopce. Nebo jak vysvětlíte, že je tolik zájemců a přesto je v ústavech hodně dětí?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Dobrý den,
adopce je skutečně velmi problematická záležitost, protože s ní souvisí mnoho zákonů a pravidel, které vyžadují časovou náročnost, jak ostatně naznačujete, což ve finálním důsledku je pro děti, které z nějakých důvodů nemají rodiče a které vlastně potřebujeme chránit, velmi náročné, těžké a problematické.
Sociálně právní ochrana dětí je téma, kterému se věnuji dnes a denně a snažím se zaktivizovat všechny složky, které s touto problematikou souvisí , aby především časově šly věci rychleji kupředu a aby sloužily ku prospěchu dětí. Bohužel právníci, věnující se rodinnému právo, jsou zavaleni mimořádným množstvím případů a nestíhají řešit záležitosti tak, jak by bylo pro děti vhodné a přijatelné.
Co se týká adopce homosexuály – vím, že je to otázka, která vzbuzuje emoce. Samozřejmě, že většině z nás je pojem „rodina“ fixován matka x otec x děti. Myslím si, že příroda to i tak zařídila, aby polarita byla zachována a potřebujeme mužský i ženský element. Nicméně musím říci, že pokud jde o osvojení či adopci dětí a jsou homosexuální páry, ať ženské či mužské“ ochotni a schopni nabídnout dětem především lásku a stabilní zázemí, pocit domova a bezpečí, je z mého hlediska přijatelné, aby takto orientovani lidé měli právo na adopci dětí. Ústavní péče je jenom ústavní péče, ale doma je doma.
S pozdravem a přáním hezkého dne
Vaše Radka Maxová