Cesta bojovníka proti korupci
Lenka Zlámalová se ptá, jakou odpovědnost vyvodí Ivo Ištvan, když mu soud smete jeho "realizaci".
Lenka Zlámalová se ptá, jakou odpovědnost vyvodí Ivo Ištvan, když mu soud smete jeho "realizaci".
Když v prosinci roku 2010 propukly v několika arabských zemích protivládní protesty a začaly padat vlády a vůdcové, přispěchala západní média s jasným vysvětlením – jde o boj za svobodu a demokracii.
Při pohledu na statistiky nezaměstnanosti mě v první řadě znepokojuje pohled na rostoucí míru nezaměstnanosti mladých lidí.
Pod rouškou boje za demokracii, svobodu, rovnoprávnost, transparentnost, otevřenost (další spravedlivá slova si doplňte sami) jsme svědky bourání řádu. Dobrodinci všeho druhu přicházejí s novými nápady, které mají přispět k všeobecnému blahu.
Přímá volba prezidenta je kukaččí vejce zanesené do našeho ústavního pořádku. Marně varovali ústavní právníci zákonodárce, aby nezaváděli přímou volbu bez další úpravy ústavy. Parlament dnes sklízí plody svého populismu a nezodpovědnosti a lid obecný
Ať si zelení nechají své rady. Zelení a Hnutí Duha jsou přímo odpovědní za současný stav šumavských lesů a dnešní povodně ukazují, že stav šumavských lesů má přímý vliv na rozsah škod těchto povodní.
Od představitelů Hnutí Duha a členů stínové vědecké rady Národního parku Šumava jsme si už zvykli na nejrůznější překrucování šumavských reálií.
Souhlasím s prezidentem Milošem Zemanem v tom, že některá média, včetně České televize a některých celostátních deníků, záměrně deformují informace a vytvářejí tak "jinou realitu".
Diskuse LN na téma kyperské finanční krize konstatovala, že ani Kypr, ani EU po řadu let nedodržovaly společná pravidla.
Minulý týden odhlasovalo plénum Senátu podání "ústavní žaloby Senátu Ústavnímu soudu proti prezidentu republiky prof. ing. Václavu Klausovi, CSc. pro velezradu", jak zní název senátního tisku.
Více než deset let vykřikovaly ekologistické nevládní organizace, Hnutí Duha, představitelé Strany zelených a několik vědců hájících "divočinu" na Šumavě, že ti, kteří chtějí zastavit kůrovcovou kalamitu, chtějí těžit a prodávat dřevo.
V Řecku se zapalují auta na ulicích, ve Španělsku je 50% mladých lidí nezaměstnaných, u nás lidé volí komunisty. Z celoevropského pohledu tedy na tom nejsme ještě tak špatně.
Smlouvy jako je ACTA používají autorská práva jen jako záminku. Ve skutečnosti jde o možnost kontrolovat, ovlivňovat a mazat obsah internetu, který není pod kontrolou blíže nespecifikované skupiny, která chce z jeho kontroly těžit.
Prezident v minulém týdnu odmítl podepsat zákon "o energetických štítcích budov" a vrátil ho do Poslanecké sněmovny, kde se musí najít 101 hlasů na jeho schválení.
Výsledkem bombasticky medializovaného výzkumu ("houba zachrání Šumavu před kůrovcovou kalamitou") jsou vyhozené peníze a na Šumavě další suchý les.
V úterý 5. června věnovala Poslanecká sněmovna za velké pozornosti médií i veřejnosti více než dvě hodiny jednání o vydání Davida Ratha k trestnímu stíhání.
Rozhodnutí, zda Řecko má, či nemá opustit EURO je zcela jistě nesmírně složité a evropským státníkům ho nezávidím.
Ve středu 25. dubna se sejde plénum Senátu a pravděpodobně velkou většinou odhlasuje vstup Chorvatska do Evropské unie.
Proč tolik hysterie? Po přečtení novinových komentářů k tomu, že Česko nepodepsalo tzv. fiskální pakt, většinou začínám mít obavy, že v nejbližších dnech bude ČR uvržena zbytkem Evropy do nekompromisní izolace, ze které již nebude návratu.
Jako každý rok i letošní zimu vyrážejí statisíce Čechů lyžovat do Rakouska či Itálie. Patřím mezi ně.