„Původním záměrem bylo vytvoření očkovacích center mimo areály našich nemocnic akutní lůžkové péče, abychom je co nejvíce uvolnili. Tato varianta se podařila velmi rychle zrealizovat ve Svitavách, kde město vyčlenilo a upravilo multifunkční centrum Fabrika, kde se již v pátek zahájilo očkování. V ostatních městech jsme se po řadě debat domluvili na adaptaci více či méně využitích prostor v nemocnicích,“ uvedl hejtman Netolický.
„V Litomyšlské nemocnici bude očkování nadále probíhat v prostorách neurologie s přípravou bývalého dětského oddělení, pokud by bylo potřeba rozšířit kapacity. V Orlickoústecké nemocnici již probíhají úpravy části pavilonu F, u kterého jsou dostatečné kapacity pro parkování a samostatný vjezd mimo hlavní vrátnici. V Chrudimské nemocnici využijeme bývalé sídlo našich záchranářů, kteří se minulý rok přesunuli do moderní výjezdové stanice. V tomto případě bude nutné prostor mírně dispozičně změnit,“ upřesnil hejtman Martin Netolický s tím, že očkování v nemocnicích bude až do úprav prostor fungovat ve stávajících prostorách, které jsou vzhledem k dodávkám vakcín stále dostačující.
V České Třebové pro očkování Na Skalku
Od druhého čtvrtletí by kraj chtěl spustit očkování také v obcích s rozšířenou působností. Jednou z nich je Česká Třebová. Proto dnes hejtman jednal s ředitelem krajské VOŠ a SŠ technické Janem Kovářem o vytvoření očkovacího centra v areálu školy.
„Zaznamenal jsem návrhy vytvořit očkovací centrum v nové tělocvičně, ale musíme počítat s tím, že se nejedná o krátkodobé umístění. Věřím, že se v dohledné obě obnoví školní, ale i sportovní aktivity, a proto jsme s panem ředitelem vytipovali prostor v jednom z křídel internátu, které jsou velmi dobře upravitelné a především bezbariérové,“ uvedl hejtman Martin Netolický.