Krajská politika není ani tak o ideologii jako o slušnosti.
Vlivem událostí komunisté značně posilují i v krajích. V několika regionech se dokonce dotahují na sociální demokracii. Nejmenší rozdíl v preferencích mezi KSČM a ČSSD je dle posledního průzkumu agentury SANEP v Ústeckém a Královéhradeckém kraji. Co si o tom myslíte? Dokážete si případnou spolupráci s komunisty v kraji představit? Senátor Sobotka například řekl, že pokud bude zvolen prezidentem a ve vládě by byly KSČM, abdikoval by. Jak byste se zachovala, kdybyste s nimi měl vládnout, byť ,,jen“ v kraji Vy?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
27.06.2012 9:24:08 - Jana Vaňhová
Průzkumy veřejného
mínění beru s rezervou. Nicméně z mých setkání s občany vím, že
nálada mezi lidmi je skutečně špatná. Po vládních škrtech a zvyšování daní řada
lidí chudne, řešení problémů v sociálně vyloučených lokalitách a s vysokou
nezaměstnaností vláda odsouvá, před krajskými volbami se objevuje snaha
především Jiřího Paroubka všechny napadat a skandalizovat. To je přesně ta
atmosféra, kdy se řada lidí začíná přiklánět více ke krajní politice, a to
napravo i nalevo.
Krajská politika není ani tak o ideologii jako o slušnosti. Již během tohoto volebního období byla spolupráce v Zastupitelstvu Ústeckého kraje příkladná, a to napříč politickým spektrem – od ODS přes Severočechy a ČSSD až po KSČM. A pevně věřím, že obdobný týmový duch zavládne i po letošních volbách.
Jde o to, aby se do krajské politiky opět dostali slušní lidé a nikoli hulváti a demagogové. To ale mají ve svých rukách voliči.