Pacienti s roztroušenou sklerózou musí okamžitě dostat potřebnou léčbu
Situace s (ne)léčením roztroušené sklerózy je alarmující. A jakékoli řešení již bude po hodině dvanácté.
Situace s (ne)léčením roztroušené sklerózy je alarmující. A jakékoli řešení již bude po hodině dvanácté.
Jak mohou informační a komunikační technologie zefektivnit zdravotní péči? Získat odpovědi na tuto otázku bylo jedním z cílů pracovní porady s eurokomisařem Johnem Dallim, který je odpovědný za oblast veřejného zdraví a práv spotřebitelů.
Lidé podnikající ve více členských státech EU nepřijdou o dávky sociálního zabezpečení ani nebudou muset platit dvojí příspěvky.
Poslanci ODS podpoří dnes při hlasování v Evropském parlamentu návrh na jediné sídlo instituce. Tento návrh je součástí zprávy o rozpočtu Evropského parlamentu na rok 2013.
Stávající způsob organizace péče o těhotnou a novorozence, řízený lékaři primární péče, je plně vyhovující a přináší vynikající výsledky.
Nespokojení lékaři znovu útočí na ministra zdravotnictví. Chtějí zvýšit platy. Chtějí, aby ministr způsobil (protože nařídit to nemůže), aby jim jejich zaměstnavatelé zvýšili platy.
Nespokojení lékaři znovu útočí na ministra zdravotnictví. Chtějí zvýšit platy. Chtějí, aby ministr způsobil (protože nařídit to nemůže), aby jim jejich zaměstnavatelé zvýšili platy.
Lidé podnikající nebo pracující ve více členských státech EU nepřijdou o dávky sociálního zabezpečení ani nebudou muset platit dvojí příspěvky.
Evropskou unii trápí rozpočtová nekázeň. Tedy přesněji ne celou Evropskou unii, ale některé členské zemíě Dokladem toho je snaha uzavřít smlouvu o rozpočtové kázni.
Kdekdo se dnes vyjadřuje k tomu, zda rodit doma či v porodnici. Téma se stále vrací, argumenty jsou stále diskutovány a znovu a znovu zpochybňovány. Jako lékař mám k této problematice jasné stanovisko.
Důrazně se ohrazuji proti článku zveřejněnému v MF Dnes dne 16. listopadu 2011 a informacím, které uvádí v souvislosti s mou osobou a mou prací v Evropském parlamentu.
Jak bojovat s rostoucí nezamĕstnaností v Evropĕ? To byla jedna z hlavních otázek, na kterou jsme se v Evropském parlamentu v minulých dnech opět snažili nalézt odpověď.
V souvislosti s předáním většinové kontroly nad společností IZIP do rukou VZP ČR jsem odpovídal 7. října 2011 na otázky Kolínského Presu. Vzhledem k tomu, že podobné otázky dostávám i od jiných tazatelů, rozhodl jsem se odpovědi pro Kolínský Pres zve
Přes všechna nedorozumění, neznalosti, pochybnosti, spekulace a protivenství jsem jako jeden z autorů, zakladatelů a propagátorů projektu elektronických zdravotních knížek IZIP, a zejména jako lékař přesvědčen, že projekt je a zůstává velice úspěšným
Pane poslanče, proč jste přenechal 49 % akcií neznámé švýcarské společnosti? Zdá se vám to etické? A co na to říkají vaši kolegové v ODS?
V roce 2007 vytvořila EU nový fond, řečený globalizační. Dočasný nástroj, jak “nově” přerozdělovat peníze, slouží především velkým společnostem ve “starých” členských zemích.
Poslanci šesti východních sousedů EU se ve Štrasburku sešli s europoslanci. Nakonec se nedohodli na ničem. Jednání nebudou jednoduchá, promítají se do nich vzájemné konflikty mezi zeměmi i jejich rozdílné zájmy. Podstatné je, že existuje jasně vyjádř
Volný pohyb osob je jednou ze základních hodnot, na kterých je postavena dnešní Evropské unie. Dává občanům jednotlivých zemí právo nejen se volně pohybovat, ale i usazovat v jiných zemích a co je podstatné, hledat tam práci.
Který zdravotnický systém v Evropě funguje, řekněme dobře, pro obě strany, zdravotnictví i občany, je vůbec takový?
Od vzniku veřejného zdravotního pojištění v České republice v roce 1992 není jasné, která zdravotní péče je hrazena z veřejného zdravotního pojištění.