Bez čtyřmiliardové injekce se české zdravotnictví neobejde
„Dostatečně výrazným signálem pro zdravotníky by bylo desetiprocentní navýšení platů tři roky po sobě. K tomu v tuto chvíli potřebujeme minimálně 4 miliardy korun.“
„Dostatečně výrazným signálem pro zdravotníky by bylo desetiprocentní navýšení platů tři roky po sobě. K tomu v tuto chvíli potřebujeme minimálně 4 miliardy korun.“
Klíčové asociace nemocnic podporují navýšení platby za státní pojištěnce.
Ministerstvo zdravotnictví chce uvést na pravou míru nepravdivé informace, které 5. 5. 2016 otiskla MF DNES v článku I. Bezděkové o zveřejňování smluv nemocnicemi.
Vláda na svém květnovém zasedání schválila maximální nepřekročitelnou cenu veřejné zakázky „Provozování vrtulníků pro leteckou záchrannou službu“.
Projev na 44. schůzi sněmovny 4. května 2016 k protikuřáckému zákonu:
S nadšením jsem přijal statistiky, které potvrzují, že už od prvních měsíců letošního roku se díky podpoře transplantační medicíny úhradovou vyhláškou podařilo zachránit více pacientů.
Česká republika výrazně přispěla k tomu, že v mezinárodní protidrogové politice došlo k zásadní změně postoje. Důraz na represi je postupně nahrazován prevencí.
Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček osobně vedl skupinu českých delegátů na mimořádném zasedání Valného shromáždění OSN (United Nations General Assembly Special Session – UNGASS) o globální protidrogové politice.
Senátem prošel návrh zákona o zdravotních službách, který vymezí přesný rámec pro fungování Národního zdravotnického informačního systému (NZIS).
Od nástupu této vlády hospodaří přímo řízené nemocnice s kladným výsledkem.
„Praktický lékař je nezbytným stavebním kamenem celé zdravotní soustavy a dostupnost péče praktického lékaře je pro lidi velmi důležitá....
Česká republika hostila zasedání představitelů ministerstev zdravotnictví Visegrádské skupiny a Rakouska.
Od 19. do 21. dubna se vrcholní představitelé členských zemí OSN sejdou na mimořádném zasedání Valného shromáždění OSN o drogách (UNGASS 2016) v New Yorku.
Klíčovým problémem českého zdravotnictví je jeho podfinancování. Český stát má velký dluh vůči poskytovatelům zdravotních služeb a rezervy, které v nemocnicích před nějakými deseti lety byly, jsou už dávno vyčerpány.
Vláda na středečním zasedání schválila materiál, jehož záměrem je vyjmutí státního podniku Státní léčebné lázně Janské Lázně a státního podniku Horské lázně Karlova Studánka z privatizace.
České zdravotnictví bude potřebovat více financí.
Vláda na zasedání v tomto týdnu schválila odůvodnění významné veřejné zakázky „Provozování vrtulníků pro střediska letecké záchranné služby“, která bude vyhlášena v otevřeném zadávacím řízení, a vyslovila souhlas se způsobem jejího zadání.
Tento týden byla za účasti ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka otevřena nově zrekonstruovaná porodnice Thomayerovy nemocnice v Praze. Díky rekonstrukci tak vzniklo 20 lůžek pro období šestinedělí a 24 pooperačních gynekologických lůžek.
Projev na 42. schůzi poslanecké sněmovny 9. března 2016 k novele zákona o zdravotních službách:
„Statut lázeňského místa spolu s kvalitou přírodního léčivého zdroje umožní další udržitelný rozvoj lázní ve prospěch pacientů trpících nemocemi oběhového a pohybového ústrojí, chorobami nervového systému nebo kožními nemocemi,“ zdůvodnil ministr.