Sám jsem majetková přiznání podával z různých pozic
Mohu se zeptat, na váš názor na majetkové přiznání? Vím, že pravice tvrdí, že to není pravicové, ale vždyť funguje i v jiných zemích a při nejmenším to, aby jej podávali ti, kdo mají něco společného s veřejnými penězi přece pravicové hodnoty neshazuje? Nebo ano-čím? Děkuji za názor Kotrba
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
27.03.2013 9:04:28 - MVDr. Pavel Bohatec
Vážený pane Kotrbo, s majetkovým přiznáním nemám problém, pokud se však týká pouze aktivních politiků nebo vysokých státních úředníků placených z peněz daňových poplatníků. Sám jsem majetková přiznání podával z různých pozic, ať už jako starosta, vrchní ředitel, nebo nyní jako poslanec. Určitě se majetkové přiznání nesmí týkat soukromých osob, u kterých by pochybnosti ohledně jejich majetku měly řešit finanční úřady či policie. Měl by stát "obtěžovat" aktivní a úspěšné občany, kteří si poctivou cestou dopomohli k většímu majetku? Podle mého názoru a přesvědčení určitě neměl. Dále by to vedlo k větší závisti a podávání podnětů od některých méně majetných spoluobčanů. Navíc mám obavu hraničí se téměř s jistotou, že řada lidí, kteří mají snahu zapojit se např. do komunální politiky tato podmínka pro vykonávání funkce často odradí. Typickým příkladem je člen rady menšího města, který je zároveň úspěšným podnikatelem.
S pozdravem Pavel Bohatec