Nové branky tak mají ještě v Žilině, na hřišti SK POLABAN Nymburku, ve Střední odborné škole a Středním odborném učilišti v Nymburce, v Příbrami, Mladé Boleslavi a ve Zdicích.
Vedení kraje, které na projektu spolupracuje s Českomoravským fotbalovým svazem (ČMFS), tak reaguje na vysoký počet vážných úrazů dětí při pádu branek. Statistiky podobných úrazů jsou alarmující a některá zranění končí i smrtí. V srpnu letošního roku fotbalová konstrukce zlomila vaz třináctiletému chlapci na hřišti v Přibyslavicích na Třebíčsku a před několika týdny na následky vážných zranění zemřela v brněnské nemocnici šestiletá dívka z Dolní Cerekve, na niž spadla házenkářská branka. V současné době existuje v České republice více než 7 tisíc branek určených pro děti a mladé sportovce, kterým hrozí při pádu branek vážné zdravotní následky nebo dokonce i smrt.
Řešením je výměna stávajících branek za branky nové a vyrobené podle technických kritérií pro „Bezpečné branky“, které by neměly mladé sportovce ohrozit. Tento typ branek vyvinuli odborníci z ČVUT spolu s lékaři z vojenské nemocnice. V průběhu čtyř až pěti let chce kraj do projektu investovat přibližně 15 milionů korun. Pro letošní rok počítá s investicí ve výši 3,3 milionů korun a plánuje vyrobit 135 branek, které budou rozděleny mezi 67 subjektů.
http://www.kr-stredocesky.cz/portal/aktuality/namestek-hejtmana-marcel-chladek-predal-bezpecne-branky.htm?pg=1