Práce, čas a kapitál
Článek pojednává o vztahu dnešní výkonové společnosti, volného času a nezaměstnanosti, kterou může způsobit masový nástup automatizace.
Článek pojednává o vztahu dnešní výkonové společnosti, volného času a nezaměstnanosti, kterou může způsobit masový nástup automatizace.
Článek analyzuje vztah státních podniků, které mají být v registru smluv a neziskových organizací, které v regsitru smluv jakožto příjemci veřejných peněz být nemají.
Článek rozvíjí hypotézu, že za globální oteplování je zodpovědný globální kapitalismus.
Článek analyzuje nápady hnutí ANO zredukovat Ústavu ČR. Kritizuje ústavní populismus tohoto hnutí.
Článek analyzuje současnou podobu registru smluv a zároveň vysvětluje, proč jsem (i celý poslanecký klub KSČM) podpořil vyjmutí státních firem z registru smluv.
Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny 22. 2. 2017 k návrhu zákona o státní službě
Článek analyzuje současnou společnost z marxistické pozice.
Článek pojednává o sociálních dopadech internetu.
Článek se zabývá elektronizací státní správy a možností si vyzvednout řidičské průkazy na jiném místě, než máte trvalý pobyt.
Článek analyzuje současná velkoměsta z marxistických pozic.
Článek reaguje na snahu hnutí ANO zbavit se národního podniku Budvar a dalších státních podniků. Vyvrací mýtus, že stát je špatný hospdodář a dává do souvislostí privatizační tendence v pojetí současné doby.
Článek se věnuje proměnám hodnot dělnictva v 21. století a snaží se postihnout definici "dělnické" třčdy.
Projev na 53. schůzi Poslanecké sněmovny 9. prosince 2016 k protikuřáckému zákonu
Esej se zabývá, kde nastal úpadek naší demokracie, zda je nutné zavádět do trestního řádu paragraf k hanobení prezidenta a kde jsou často zaseta semena zla.
Projev na 50. schůzi Poslanecké sněmovny 8. listopadu 2016 k bodu Senátní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 234/2014 Sb., o státní službě
Článek pojednává o vztahu kapitálu a pojištění. Jak soukromé společnosti skupují životní pojistky od nemocných občanů? Jak kapitál pojišťuje smrt a kdo na tom vydělává?
Článek pojednává o vztahu registru smluv k soukromému kapitálu. Rovněž ukazuje na fakt, že občan nedokáže objektivně posoudit, zda daná smlouva byla uzavřena výhodně nebo nevýhodně.
Článek reaguje na vládní novelu o elektronických občanských průkazech. Analyzuje jeho pozitiva a negativa. Ukazuje na fakt, že žijeme v kontrolované společnosti.
Jak končila první fáze globalizace, kdy začala druhá? Jak a kdy skončí? Přijde třetí nebo nastane konec?
Článek popisuje stav světa, jakož i celé společnosti. Označuje kapitalismus jako viníka blížící se destrukce. Autor vidí východisko před velkou destrukcí jedině v systémové změně a ne v renovaci kapitalismu.