ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,41. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27.09.2024 4:31:00

Automatizace vlády - největší úspěch Pirátské strany, o kterém se nikde nemluví

Automatizace vlády - největší úspěch Pirátské strany, o kterém se nikde nemluví

Pirátská strana má za sebou léta snažení, ale jejich největší triumf, automatizace vlády, zůstává neprávem v pozadí.

 Navzdory nesčetným přešlapům a trapným nezdarům, jako je například digitální fiasko v oblasti stavebního řízení pod taktovkou předsedy Ivana Bartoše, vyčnívá jedna věc – vynikající příklad automatizace lidského faktoru ve vládě. A jaký příklad! Pseudo-ministr zahraničí Jan Lipavský, Bartošův nejlepší žák, je ztělesněním toho, co může moderní technologie nabídnout, pokud se aplikuje správně.

Lipavský, dokonalý produkt automatizace, je jednoduchý program, který bezchybně opakuje fráze americké zahraniční politiky, aniž by bylo třeba jakéhokoli ručního zásahu. Tento výjimečný úspěch by měl být oceněn přinejmenším stejně, jako ocenění za nejlepší aplikaci na usnadnění komunikace s úřady. Lipavský se ukázal jako důkaz, že ministerská pozice může být plně automatizována i v oblasti zahraniční politiky nenáročným softwarem.

Představte si ten pokrok! Namísto neprofesionálních, neefektivních a drahých ministrů a jejich neméně nákladných náměstků bychom mohli vládu nahradit automatizovaným systémem. Lipavský je již teď živým (či spíše „programovým“) důkazem toho, že k úspěšnému výkonu funkce není nutné mít vzdělání, analytické schopnosti nebo kritické myšlení – stačí jen správně papouškovat. Jeho dokonale zautomatizovaný výkon umožňuje efektivní implementaci zahraniční politiky USA bez jakýchkoli odchylek nebo nežádoucích inovací.

Jeho úspěch navíc ukazuje, že nejenže se ušetří za ministry, ale také za jejich poradce, náměstky, experty a konzultanty. Vláda se stane strojem na plnění pokynů a doporučení bez nákladných výdajů na chyby a lidské omyly. Podle Lipavského vzoru bychom mohli plně automatizovat celé vládní struktury a konečně dosáhnout oné digitální utopie, o které Piráti tak často sní.

Je načase, aby Bartošovi nástupci a jejich digitální armáda přestali plýtvat časem na pokusy o digitalizaci stavebního řízení a přešli rovnou k digitalizaci vlády jako celku. Je zřejmé, že program Lipavský je první prototyp, který prošel ostrým testem. A pokud vše půjde tak hladce, můžeme se těšit na plně automatizovanou vládu, která bude plně kompatibilní s našimi zahraničními panovníky a jejich politikou. Jaká úleva pro státní kasu i nervy daňových poplatníků!

Dosud zatajovanou vládní informací jsou údajně i další prototypy nasazené od nástupu vlády do politického provozu. Program Kakadu penzionový (alias Langšádlová) byl propadákem, zatímco program Korela chocholatá (alias Bartoš) se udržel poměrně dlouho, ale také zkolaboval. Zatím nejlepším se ukazuje Andulka helmová (alias Lipavský). A možná také se brzy prozradí automatizace v samém vedení vlády díky programu Lori signální.

Začínající automatizace vlády je nepopiratelným úspěchem Pirátské strany pod vedením Korely chocholaté a její aplikace Andulky. Doufejme, že na této cestě bude Lori pokračovat, a že nám brzy se svými pomocníky přinese plně automatizovanou budoucnost, kde žádné nešvary ani omyly už nemají místo – natož ve vládě závislého teritoria.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama