„Projekt „Nesoudíme. Pomáháme“ považujeme za velmi potřebný. Naší záštitou pomáháme zachraňovat vztahy a životy konkrétních lidí a přispíváme k tomu, aby se informace o této bezplatné pomoci ženám v nouzi dále šířila,“ vysvětlila hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová a doplnila: „Pro každou ženu není oznámení těhotenství hned radostná zpráva, jako bylo pro mne a mého manžela, a ne každá má štěstí jako já, že má v partnerovi oporu.“
„Spolupráce s Karlovarským krajem si velmi vážíme, protože pomoci můžeme jen těm ženám, které se o naší Lince pomoci dozvědí a najdou odvahu zavolat a svěřit se. Doporučení je v tomto případě zásadní,“ potvrdila Jaroslava Trajerová, vedoucí projektu, a dodala: „Ke službám, které ženám bezplatně poskytujeme, patří zejména krizová intervence, psychoterapie, osobní konzultace, párová mediace, analýza výsledků prenatálních vyšetření, doprovázení těhotenstvím, doprovázení při prenatální i perinatální ztrátě, sociálně právní poradenství, ubytování v prověřených rodinách nebo finanční a hmotná výpomoc.“
Projekt (ZDE) podpořila na podzim i Asociace krajů ČR a již 92 měst a obcí z celé České republiky a řada nemocnic, z Karlovarského kraje třeba Nemocnice Sokolov. Projekt vznikl na základě dlouholetých zkušeností z poradny Linky pomoci. Více než 30 % žen, které se na linku obracejí (800108000, e-mail ZDE), jsou ženy po prodělaném umělém ukončení těhotenství, které svého rozhodnutí zpětně litují a uvědomují si pod jak velkým tlakem okolí nebo okolností v danou chvíli byly. Z celkového počtu více než 400 žen, které se ročně na Linku pomoci obrátí, se 80 procent cítí být pod tlakem, aby podstoupily potrat.