V návaznosti na úpravu v kolektivní dohodě vyššího stupně, ale i na poznatky personalistů, byl upraven nárok na indispoziční volno tak, že zaměstnanci mají nově nárok na tolik dnů indispozičního volna, na kolik dnů v týdnu mají rozvrženu pracovní dobu. Protože část nebo celé indispoziční volno mohou mít někteří zaměstnanci již v tomto kalendářním roce vyčerpáno, je stanovena účinnost této úpravy od 1. ledna 2020. Současně s ohledem na různou možnou délku zkušební doby budou moci zaměstnanci nově přijatí do pracovního poměru čerpat indispoziční volno po uplynutí tří měsíců, nikoliv po uplynutí zkušební doby.
Protože se termíny pracovně-lékařských prohlídek u zaměstnanců v nepřetržitém provozu nekryjí vždy s plánovanou směnou a s ohledem na skutečnost, že zaměstnanec není povinen podrobit se pokynům zaměstnavatele v mimopracovní době, může zaměstnavatel nově úpravou harmonogramu naplánovat zaměstnanci směnu na den, kdy absolvuje pracovně-lékařskou prohlídku.
Další změny se dotýkají přílohy č. 3, která upravuje hospodaření s prostředky FKSP. Kvůli zvyšujícím se cenám potravin se zvýšila i částka na pořízení darů vojenským důchodcům při jejich životním výročí ze 400 Kč na 500 Kč. Současně se v rámci snižování administrativní zátěže při likvidaci výdajů z FKSP mění účetní postup, na základě kterého lze nově vydat i souhrnný doklad (fakturu). Při čerpání prostředků z fondu se doplňuje, že mohou být využity i pro zájezd a rekreaci a současně se zpřesňuje, od jakých subjektů lze zájezd nebo rekreaci pořídit.
V resortu obrany zastupují zaměstnance dvě odborové organizace, Českomoravský odborový svaz civilních zaměstnanců armády (ČMOSA) a Samostatné odborové sdružení zaměstnanců resortu Ministerstva obrany (SOS MO).