Zpráva předsedy Senátu M. Štěcha o činnosti Senátu v 8. funkčním období
26. schůze Senátu v 8. funkčním období, 26. října 2012, Jednací sál Valdštejnského paláce
"Slušně, ale důrazně."
26. schůze Senátu v 8. funkčním období, 26. října 2012, Jednací sál Valdštejnského paláce
-
Již v červenci tohoto roku vyzval předseda Senátu Milan Štěch ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka, aby prověřil počínání náměstka Vladimíra Šišky na MPSV.
Volba prezidenta republiky se bude konat v pátek a sobotu 11. a 12. ledna 2013.
Žijeme v době, kdy je stále těžší rozumět světu, jehož vývoj se stále zrychluje.
Když v těchto dnech otevřete denní tisk, najdete tam zprávy typu: „Česká republika zaostává, Německo se nám vzdaluje“. Před šesti lety jsme byli takřka lídry střední Evropy, dnes jsme na tom společně s Maďarskem nejhůř a nabíráme směr jihu Evropy.
Senátoři budou na dnešní schůzi projednávat vládní balíček daňových zákonů. Předseda Senátu Milan Štěch předpokládá, že Senát, kde má levice většinu, tyto předlohy zamítne.
Premiér a předseda ODS Petr Nečas se rozhodl odvolat z vlády veřejností akceptovaného ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila.
Oblíbeným trikem všech politických debat v televizi jsou grafy a tabulky. Zejména někteří kolegové si v nich libují. Normální občan si přitom z takových exhibic většinou nic nevezme.
Jsou to dva roky, co Nejvyšší správní soud vydal rozhodnutí, že platy zaměstnanců státem řízených organizací patří mezi údaje, které by se měly zveřejňovat. Týká se to ČEZ, Českých aerolinií, ČEPRO, Českých drah, Lesů ČR a dalších podniků.
Není sporu o tom, že aféra Davida Ratha je pro sociální demokracii velkou ostudou a poškozuje ji.
Plně kvituji rozhodnutí ministra školství Josefa Dobeše rezignovat na svou funkci. Vše, na co se jako ministr školství zaměřil, totiž dopadlo katastrofálně.
Ministr financí Miroslav Kalousek v nedělních Otázkách Václava Moravce řekl, že protivládní demonstrace a výstupy Holešovské výzvy ve skutečnosti „nebyly protesty proti vládě a vládním krokům, ale proti demokratickému systému jako takovému.“
TOP 09 se prohlašuje za stranu konzervativní, vycházející z křesťanství. Zatímco ve vyspělých západních demokraciích bývá zvykem, že právě konzervativci nejvíce lpí na tradičních rodinných hodnotách, u nás je tomu zřejmě naopak.
Představte si následující situaci. V parlamentu se hlasuje o jedné z nejdůležitějších ústavních změn v naší novodobé historii.
Vláda „rozpočtové zodpovědnosti“ , jak se pojmenoval Nečasův vládní tým, se snaží opakovaně přesvědčovat veřejnost, že pro snížení schodku státního rozpočtu a zadluženosti naší země dělá maximum a snad i zázraky.
Josef Mašín prohlásil před pár dny o Janu Palachovi, že to byl „jen labilní mladý muž“, který tím, že se upálil, provedl „nesmyslný, bezvýznamný a zbytečný“ čin. Smysl měl prý jen boj se zbraní v ruce.
Naše země nemá málo problémů. To ví asi každý. A každý také ví, že nejvýznamnější úlohou nás, politiků, musí být, abychom tyhle problémy rozumně a včas řešili. Stávající vláda se bohužel chová jinak.
Ve skutečnosti nejde ani tak o výši platu, jako o pravidla. Je zcela obvyklé, a to jak u nás, tak v jiných civilizovaných zemích, že ve školství i v jiných veřejných službách je uplatňován tzv. věkový automat.
Konečně i ministr financí Miroslav Kalousek uznal, že všechno je jinak. Přesněji řečeno naprosto špatně – hlavně ohledně jím sestavovaného českého rozpočtu.