„Bratislavská revoluce“ ve středoevropském kontextu
Vražda dvou mladých lidí na Slovensku je hrůzný kriminální čin, který je třeba pečlivě a důsledně vyšetřit.
Vražda dvou mladých lidí na Slovensku je hrůzný kriminální čin, který je třeba pečlivě a důsledně vyšetřit.
Odpověď na otázku „Je Česká republika opravdu naše?“, o kterou únorové Literární noviny požádaly Václava Klause, vzbudil zájem i polemiku. To je správné, a u zamyšlení nad tak závažným tématem, ke kterému byl pan president vybídnut, dokonce nutné.
21. listopad byl nedávno ukrajinským parlamentem vyhlášen Dnem důstojnosti a svobody. Toto datum bylo stanoveno státním svátkem spojeným se dnem volna – tedy alespoň v té západní části Ukrajiny.
„Jelikož je zastoupení Romů na vyšších postech státní správy nedostatečné, navrhuje se, aby všichni členové vlády na svých pozicích zohledňovali ve své činnosti potřebu zvýšit participaci Romů,“ tvrdí ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier.
Bylo nad slunce jasnější, že se koaliční vláda Bohuslava Sobotky bezvýhradně přihlásí k ratifikaci tzv. fiskálního kompaktu.
Otevřený dopis člena správní rady Institutu Václava Klause Ivo Strejčka k nadcházejícím volbám do Evropského parlamentu.
Politický komentář k vystoupení Miloše Zemana ve Štrasburku
Před pár okamžiky v Evropském parlamentu skončilo představování priorit řeckého předsednictví Evropské radě...
Nepočítám-li období nacistického Protektorátu a vypustím-li krátké období poválečné „košické“ republiky, byla polistopadová republika v pořadí Pátou republikou.
Stanovisko k Vánočnímu poselství prezidenta republiky Miloše Zemana.
Stále častěji se stává, že moji schránku elektronické pošty zahlcují maily občanů z nejrůznějších koutů České republiky plné obav „cože jim to ten Brusel zase dělá“.
Kdo má mít ve výchově dětí hlavní slovo? Rodina nebo stát? Má být dítě od svých útlých let svěřeno do péče státu, či má rodina úzkostlivě ochraňovat své výlučné právo na výchovu?
Nemohu začít jinak: prvním, pro mě dominantním symbolem podzimních mimořádných voleb je propad popularity velkých politických stran, ODS a ČSSD. Stran, které významně určovaly obsah i charakter politiky v ČR v posledních dvaceti letech.
Vážné předvolební téma: jak zaměstnat mladé.
_
Čtenář, ošlehaný vichry předvolebních kampaní, může být již stěží něčím překvapen. Všechno tu už někdy bylo, řekne si. Leckdo sliboval leccos, dokonce i to, že pozře chrousta, pokud bude jeho politické uskupení zvoleno.
Federalizace Evropské unie znamená násilné sjednocování různorodostí, což nutně vyústí v další zaostávání. Federalizace, tedy koncentrace moci do jednoho centra, bude znamenat růst byrokratických nákladů.
Pokud by měl ještě český občan chuť poodhrnout houštinu osobních nenávistí a politických úskoků, na které je vzedmutá a prudce vykvašená atmosféra v Čechách v posledních týdnech přesmíru bohatá, nabídnul by se mu překvapivě dramatický zápas.
V době, kdy píšu tento text, premiér pověřený sestavením úřednické vlády Jiří Rusnok právě dokončil svoji práci výběrem klíčového ministra svého kabinetu – financí, čímž dílčím způsobem dokončil část své práce.
Měl jsem pro jakési české noviny napsat na pár řádků to, co si myslím o prvních 100 dnech prezidenta Miloše Zemana ve funkci hlavy státu.