Pavla Šlahúnková

Jsem kandidátkou do Evropského parlamentu za KSČM
  • KSČM
  • mimo zastupitelskou funkci
Ústecký kraj Karlovarský kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Liberecký kraj Královéhradecký kraj Jihočeský kraj Vysočina Pardubický kraj Jihomoravský kraj Zlínský kraj Olomoucký kraj Moravskoslezský kraj Praha
Geomapa
Česká republika
1,85
muži 78%
ženy 21%
18+ 3%
26+ 21%
38+ 9%
50+ 65%

Průměrná známka je 1,85. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.05.2014 8:41:12

Konec myslivosti v Čechách?

Konec myslivosti v Čechách?

Před blížícími se volbami do Evropského parlamentu se v diskusích s občany stále častěji objevují dotazy na téma zbraní. Ptají se hlavně zájmoví střelci – myslivci, sportovní střelci, sběratelé zbraní a další. A proč?

Na konci  října 2013 byly zveřejněny představy komisařky pro vnitřní záležitosti EU, Cecilie Malmstrëmové, která své požadavky zaštiťovala pod tažením proti "Násilí se zbraněmi" a je součástí boje proti zločinnosti. Ve stručném výčtu plánu paní komisařky najdeme mimo jiné i zákaz dlouhých a krátkých samonabíjecích zbraní, zavedení povolení na zbraně kategorie C a D, zavedení povolení na zásobníky, stejně jako pro příslušné zbraně, omezení kapacity zásobníků, kdy zásobníky s větší kapacitou budou zakázány, omezení množství střeliva, kdy vlastnictví většího množství střeliva bude zakázáno. Další zákaz se týká tzv. dekoračních a signálních zbraní. Omezením budou rovněž podléhat airsoftové zbraně a vzduchovky, které budou předmětem povolení, a nakonec zavedením centrálního uložiště zbraní zakázat soukromé přechovávání zbraní jako takové.
Všechny tyto návrhy se samozřejmě týkají i sportovních střelců, sběratelů a v neposlední řádě i myslivců. Při zamyšlení nad návrhy je nad míru jasné, co se na tyto skupiny chystá - že o většinu svých zbraní mohou přijít. Po započtení všech návrhů tzv. biometrické ochrany u samonabíjecích zbraní si mnoho střelců takové zbraně nebude moci z finančních důvodů dovolit.
Přitom legální zbraně jako takové nepředstavují problém, tímto problémem jsou zbraně držené nelegálně. Jedním z nástrojů k těmto krokům je centrální registr všech zbraní, který je v současné době spouštěn i v našem státě. Bez této registrace zbraní by toto ani nešlo, protože neregistrované zbraně pro úřady prostě neexistují a nelze s nimi nic dělat a ani je jakýmkoliv způsobem zajistit.
A co v této situaci můžeme dělat? Odpověď je dosti alarmující, kdy v současné době se nedá dělat zhola nic. Sportovní střelci by byli nuceni jezdit zdokonalovat své zkušenosti do jiných zemí, kde by zůstala úprava zákona o zbraních v kompetenci státu, to znamená mimo území EU. Sběratelé by znehodnotili svoje sbírky, které mnohdy dokládají pokrok a mistrné umění řemeslné výroby zbraní. Myslivcům by se zkomplikovala možnost jakýmkoliv způsobem hlídat a regulovat optimální stavy zvěře ve volné přírodě, což by mohlo mít nebezpečné následky pro přírodu, kdy hrozí, že by se některá zvířata mohla přemnožit a tím ohrozit i jiná odvětví, například dopravu zvýšením počtu střetů dopravních prostředků se zvěří. Výkon práva myslivosti má v našem státě mnohaletou tradici a Českomoravská myslivecká jednota usiluje o zařazení české myslivosti na seznam nehmotného dědictví UNESCO. Byla by škoda, kdyby kvůli těmto omezením tato mnohaletá tradice a kulturní odkaz v našem státě zanikly.
 


Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama