Z nouze „ctnost“ teroristické války
„Jsem podplukovník v záloze“ – píše Vasilij Pavlov – „a strávil jsem víc než rok v Sýrii“. Jako „válečný reportér“. Tím, co tam zažil, teď měří dění na Ukrajině – i ještě fatálnější rizika:
historik, publicista a editor revue Střípky ze světa
„Jsem podplukovník v záloze“ – píše Vasilij Pavlov – „a strávil jsem víc než rok v Sýrii“. Jako „válečný reportér“. Tím, co tam zažil, teď měří dění na Ukrajině – i ještě fatálnější rizika:
„Náhlé zhroucení velké irácké armády loutkového bagdádského režimu, vybudované Spojenými státy, je parádní výstrahou, jak dopadnou jejich ostatní loutkové státy v muslimském světě,“ píše americký profesor Jack D. Douglas.
„V posledních dnech se často setkávám s názory (včetně lidí, žijících v USA), že prezident Obama není na úrovni postu, který zastává. Důvody těchto úvah chápu a beru, mám je však za naprosto nesprávné,“ píše ruský ekonom Michail Chazin.
Brutalita, s níž Kyjev masakruje vlastní populaci, budí stále bouřlivější reakce. Slovo si berou i kapacity typu Jevgenije Satanovského, prezidenta Ústavu Blízkého východu. Založil ho po návratu z Izraele - a financuje ze svého byznysu.
George Friedman založil a řídí STRATFOR (Strategic Forecasting, Inc.). Své strategické prognózy prodává i byznysu. Pracuje však hlavně pro vládu. Je “privátním“ tykadlem jejích potentátů - i zákulisních služeb.
Eduard Popov, doktor historických věd, zastupuje napadený Donbas v zahraničí. V posledním článku drtí iluze o Petru Porošenkovi, pasovaném na hlavu státu po teroristickém převratu:
Diana Johnstone už vydala i zajímavou knížku – Křížové tažení šílenců: Jugoslávie, NATO a západní podfuky (Fools´ Crusade: Yugoslavia, NATO and Western Delusions). Teď se zamýšlí nad tím, kdo a proč by rád znovu stáhl železnou oponu.
Michail Chazin drží minimálně jeden rekord. Ekonomickou krizi avizoval už roku 2003. V knize „Soumrak dolarového impéria a konec ´Pax Americana´“ ji popsal přesněji, než se s tím „mainstream“ pinoží dodnes.
Rozpad naší společnosti na plutokracii a poddané už došel tak daleko, že ztrácí veškerý smysl i každá statistika, píše Paul Buchheit, americký pedagog a demokratický aktivista.
Bílou knihu o porušování lidských práv a principu svrchovanosti práva na Ukrajině (listopad 2013 - březen 2014) vydalo Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace už v dubnu.
Triumf Indické lidové strany (BJP) je „posledním příkladem celosvětového vzestupu nového mocenského bloku“. Spojuje „etno-religiózní fanatismus s technokraty selektivní kvalifikace“. Cílem je „kapitalistický absolutismus“, píše James Petras.
„11. května přistál na kyjevském letišti v režimu přísného utajení letoun, odbavený armádou, a nikoli civilními pracovníky letiště,“ míří do pikantního zákulisí Nikolaj Mališevskij.
Uri Avnery tomu říká „sémantický terorismus“. „Slovům, co implantují hlediska.“ Obrací fakta vzhůru nohama. A pojmy, které s tím kříží kordy, stahují z obratu. „Pro jistotu.“
Všiml si toho i profesor Keller: většina programů, přetahujících se o voliče do Evropského parlamentu, je skoro k nerozeznání. Horší je, že jsou to jen zbožná přání.
Robert Musil už Muže bez vlastností – satiru na „běh naprázdno“ v Kakánii - nedopsal. Dopisují ho „elity“ dnešního „konce dějin“. Ani to však už neumí jinak, než na dluh, s nímž si neví rady.
ROZHOVOR Má vize je o podnikavé invenci, soutěžící o lidské potřeby v pořadí jejich důležitosti, říká pro ParlamentníListy.cz bruselský kandidát KSČM Josef Skála.
Ron Paul je chodící legendou Republikánské strany. Do Kongresu ho vynesla už roku 1976. Zakládal i Tea Party. Spolek, iritující i hodně elastické liberály.
Kyjevské mocenské špičky už musely přiznat, že v oděském Domě odborů nezabíjel požár, založený „partou fotbalových chuligánů“, ale „kdosi uvnitř budovy“. Své oběti prý „zřejmě otrávil“.
Masakr v oděském Domě odborů pobuřuje i v podání, s nímž musí na trh hochštaplerská autocenzura. Líčí ho jako souhru nešťastných náhod. Často i s narážkou na „Putinovu provokaci“.
Kyjevský převrat restituoval nacistické chromozomy. Revolta jihovýchodní Ukrajiny však má i ekonomické pozadí. Na americkém portálu Truthout (S pravdou ven) do něj nahlíží Renfrey Clarke.