04.07.2012 18:55:00
Bezpečnostní složky si už nechtějí nechat pít krev
Komentář k vyhlášení akce „UPÍR“.
V rámci akce „UPÍR“, kterou odboráři záměrně naplánovali na termín konání podzimních voleb do zastupitelstev krajů a Senátu a kterou se chtějí ohradit proti zmiňovanému vládnímu opatření, půjdou všichni příslušníci bezpečnostních složek hromadně darovat krev a pomůžou tak potřebným. Tím, že nebudou jeden den ve službě, přitom hodlají veřejnosti názorně předvést, kam současná vláda vede bezpečnost v naší zemi. Protestní akci považují za poslední a nejkrajnější legální způsob, jak donutit vládu přestat bezhlavě, neodborně a sprostě škrtat tam, kde to ohrožuje slušné občany České republiky.
Rozhodnutí Unie bezpečnostních sborů považuji za oprávněné a vyjadřuji mu podporu. Je třeba zastavit škrty ministra financí Kalouska a nepokračovat v takzvané reformě, která bezpečnostní sbory, zejména Policii ČR a Hasičský záchranný sbor (HZS), destabilizují a dotknou se také bezpečnosti občanů.
Vláda, která naprosto pohrdá názory a návrhy odborníků nejen v této oblasti a která těmito „úspornými opatřeními“ ve své podstatě ohrožuje zajištění bezpečnosti svých občanů a ochrany jejich majetku, nemá právo vládnout této zemi. Došla ve své aroganci tak daleko, že akce „UPÍR“ je snad jedinou šancí bezpečnostních složek, jak upozornit veřejnost na naprosto zoufalou situaci, ve které se tyto složky nacházejí. Tato vláda se vytrvale snaží nazývat „protikorupční“. Copak je vůbec možné věřit v tento její úmysl, když především ty, kteří by jí měli v tomto „boji“ pomáhat, naprosto destabilizuje drastickými škrty rozpočtu?
KSČM bude na základě analýzy prosazovat vypracování novely zákona o Policii ČR a následné provedení reformy Policie ČR, která ji finančně a personálně stabilizuje a udrží její profesionalitu na vysoké úrovni.
Za stejně nepřijatelné KSČM považuje podfinancování Hasičského záchranného sboru (HZS). Řešení nelehké situace hasičů spatřuje jednak v možnosti zapojení sektoru pojišťovnictví při nákupech věcných a ochranných prostředků pro členy zásahových jednotek základních složek a mobilní požární techniky jako celku. A jednak vidí řešení v podpoře přerozdělení prostředků určených na zahraniční mise Armády ČR ve prospěch ochrany obyvatelstva před následky mimořádných událostí a krizových situací a na vybavení HZS.
Dále ve zvýšení početních stavů zásahových jednotek na úkor řídících složek HZS. V tomto směru budeme podporovat optimalizaci řídícího aparátu HZS a podporovat zachování sociálních jistot příslušníků HZS vyplývajících ze služebního zákona a zvýšení účinnosti kontrolního systému státního požárního dozoru jeho větším nasměrováním do praktických prohlídek objektů, pracovišť a technologií.
Zdeněk Maršíček, stínový ministr vnitra za KSČM
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje
0 příspěvků Vstoupit do diskuse
Komentovat článek
Tisknout