GIBS v centru pozornosti
Inspekce bezpečnostních sborů budila v posledních týdnech pozornost hlavně kvůli sporu premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) s jejím ředitelem Michalem Murínem.
Inspekce bezpečnostních sborů budila v posledních týdnech pozornost hlavně kvůli sporu premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) s jejím ředitelem Michalem Murínem.
Policie ČR vedle personální nedostatečnosti nedisponuje potřebným materiálně-technickým vybavením pro efektivní boj proti novým bezpečnostním hrozbám.
Policejní prezident Tomáš Tuhý v tichosti připravuje novinku v práci Útvaru zvláštních činností SKPV (detektivů, kteří sledují podezřelé). Jde o stejně rozsáhlou a citlivou reorganizaci, jaká se loni dotkla elitních útvarů a otřásla politickou scénou
Současná bezpečnostní situace se celosvětově vyznačuje nárůstem nových specifických fenoménů a rizik, které mají výrazný potenciál ohrozit vnitřní bezpečnost České republiky. Zároveň některá stávající rizika mohou snadno a rychle eskalovat.
Podle sdělení Vlády ČR, stát odkoupí či smění pozemky v muničním areálu ve Vrběticích, kterým v roce 2014 otřáslo několik výbuchů. Rozhodla o tom na jednání vláda.
Podle informací ze sdělovacích prostředků, Akademický senát Policejní akademie ČR, se již téměř dva roky zabývá způsobem výkonu veřejné správy ze strany náměstkyně ministra vnitra Moniky Pálkové a ředitele odboru policejního vzdělávání Petra Nováka.
Nestabilita a regionální konflikty v euroatlantickém prostoru a jeho okolí, nové rizikové faktory spojené s nestabilními regiony v Evropě, Asii a Africe...
Podle vyjádření ministra vnitra Chovance a policejního prezidenta je nutné navýšení počtu policistů do roku 2020 až o 4000 příslušníků. Navýšení se bude týkat zejména Služby kriminální policie a vyšetřování a uniformované policie.
Přijetí zákona o soukromých bezpečnostních službách je jistě potřebné.
Přijetí zákona o soukromých bezpečnostních službách je jistě potřebné.
V rámci vnitřní bezpečnosti je třeba posílit součinnost všech složek, které se zabývají ochranou zdraví, života a majetku občanů. Financování bezpečnostních složek musí vycházet z potřeb zajištění bezpečnosti občanů, nikoliv z nahodilých škrtů.
Česká republika si z mnoha důvodů nemůže dovolit uzavřít své národní hranice vůči zahraniční imigraci. Stav, který existuje však vyžaduje rychlé řešení v oblasti sociálních opatření, která urychlí proces integrace imigrantů do české společnosti.
Prohlášení Zdeňka Maršíčka, stínového ministra vnitra KSČM, k dnešním informacím médií o možném odposlechu telefonů některých pracovníků Generální inspekce bezpečnostních sborů.
Novela tzv. střechového zákona upravujícího činnost zpravodajských služeb, byla podle sdělovacích prostředků poslána do připomínkového řízení.
Ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Jiří Lang, chce podle některých sdělovacích prostředků prověřovat důvěryhodnost svých důstojníků z ekonomického odboru, v souvislosti s únikem informací na detektoru lži.
Neonacismus je nutné pojímat jako bezpečnostní hrozbu, která ohrožuje bezpečnostní zájmy České republiky.
Ministr vnitra Milan Chovanec požádal ředitele ÚZSI aby prověřil hospodaření s majetkem u tohoto úřadu.
KSČM v minulosti několikrát kritizovala zrušení Finanční policie, ke kterému došlo v době, kdy byl ministrem vnitra Ivan Langer a prosazovala také její opětovné zřízení.
V minulých dnech expremiér Petr Nečas sdělil, že ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta, měl být v době loňského zásahu na Úřadu vlády odvolán.
Vyjádření Zdeňka Maršíčka, stínového ministra vnitra KSČM, ke jmenování Milana Chovance novým ministrem vnitra.