Cenzura ze strany globalistů a jejich boj proti svobodě slova přituhuje. Sociální sítě blokují a některé dokonce i smazaly profily amerického prezidenta Donalda Trumpa. Globální korporace Google a Apple zase fakticky blokují alternativní necenzurovanou sociální síť Parler. Podobné cenzurní kroky prosazuje i Evropská unie. Musíme bojovat za ochranu našich ústavních občanských svobod a svobody slova, protože jinak se za chvíli staneme otroky.
U prezidenta Trumpa se je zdůvodněním k smazání účtu to, že prý podněcuje k násilnostem. Nedokáži dopodrobna posoudit, zda podněcuje k násilnostem, ale pokud by tomu tak bylo, neměl by o tom rozhodovat soukromý subjekt, ale soud na základě zákonů, ústavy a listiny práv. Žádný soukromý subjekt přece nemá právo omezovat svobodu slova a nemůže se stavět nad ústavu.
Někteří argumentují, že sociální sítě jsou soukromé vlastnictví a mohou si rozhodovat, jak chtějí. Tento argument je přece lichý, protože i když je například hospoda soukromé vlastnictví, tak musí hospoda dodržovat zákony země. Musí dodržovat hygienické předpisy, nemůže Vás vyhodit ven na základě rasy či pohlaví či politického přesvědčení nebo na základě toho, o čem si v hospodě povídáte. Ano, majitel restaurace na vás může zavolat policii, pokud například porušujete zákon tím, že vyzýváte k násilí vůči někomu, ale policejní orgán musí konat jen na základě zákona a na základě důkazů.
To samé platí i o ostatních sociálních sítích a ostatních případech. Ano, pokud někdo na sociální síti porušuje trestní zákon, nechť to řeší orgány činné v trestním řízení či ať se to řeší v rámci občansko-právního sporu. Ale je přece nepřípustné, aby cenzora dělal vlastní soukromý provozovatel sítě. Či aby to dělaly některé pověřené neziskovky.
Musíme bojovat za ochranu našich ústavních občanských svobod a svobody slova, protože jinak se za chvíli staneme otroky. Vnitřní předpisy a libovůle sociálních sítí nesmí být nad našimi právy zaručenými ústavou a listinou práv.