Když si teď pročítám nedávné rozhodnutí ÚOHS udělit Magistrátu pokutu za nezákonně dělenou zakázku na úpravu Holešovické tržnice, zajímá mě jedna věc. Jak je možné, že na přípravu této nezákonné zakázky Čižinského Praha 7 najala společnost, jejímž jednatelem je jistý Ing. Milan Dropka? Ten totiž vykonává technický dozor bez povinné autorizace, což novela stavebního zákona od 1. 1. 2018 neumožňuje - a to pod sankcí stavebníka až do výše 200 000 korun!
To přece Praha Sobě musela vědět, že v projektu figuruje nekvalifikovaná osoba, která může způsobit městu škody. O to zajímavější je, že se Ing. Dropka vyskytuje všude tam, kde má v politické gesci na magistrátu zodpovědnost právě Praha Sobě. Střídavě u stavebních projektů funguje jako konzultant, projektant, TDS, účastník jednotlivých komisí. Očividně se jedná o jejich oblíbence.
Firma, kde je Dropka jednatelem, atelier7 s.r.o. získává od města totiž opakovaně zakázky, kde se nemusí vyhlašovat veřejné výběrové řízení. Například smlouvy na poradenství k revitalizaci areálu zmíněné Holešovické tržnice. Tyto kšeftíčky měly hodnotu slušných 483 600 korun a 945 000 korun.
Právě rekonstrukce haly 24 v Holešovické tržnici, kterou pomáhala připravit tato firma, byla Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže pokutována za nezákonné dělení zakázek. Firma atelier7 s.r.o. přesto dále získala například zakázku na koordinaci rozvoje areálu Pražské tržnice v hodnotě 1 949 000 korun.
Nějak mi to nehraje. Dělá to na mě dojem, že Čižinského dvorní hlídač staveb, pan Ing. Milan Dropka, jede v nějaké dlouhodobé manipulaci s veřejnými zakázkami, když inkasuje takové peníze bez veřejného výběrka a ještě bez autorizace. Nebo se pletu? Zatím vše nasvědčuje tomu, že tady někdo přihrává svému oblíbenci městské zakázky, a rád bych proto slyšel řádné vysvětlení od Praha Sobě.
Budu žádat odpovědi!