Stavba stála celkem 112 milionů korun, z čehož necelých 40 milionů zaplatila Evropská unie prostřednictvím Regionálního operačního programu Střední Čechy. Pavilon vyrostl na místě původní, již absolutně nevyhovující budovy onkologického oddělení. Toto oddělení, které po dobu stavby sídlilo v prostorách staré interny, eviduje několik set pacientů, z nichž desítky docházejí pravidelně na chemoterapie. Nejčastěji se jedná o pacienty, kteří trpí rakovinou prsu, plic či tlustého střeva. Věková skladba pacientů oddělení je různá – přibývá pacientů ve věku kolem třiceti let, nejčastěji jsou ale stále ošetřováni klienti ze střední a starší generace.
Do nového pavilonu se onkologické oddělení přesunulo zároveň s oddělením nukleární medicíny, jehož prostory také již nevyhovovaly zdravotnickým standardům. „Oddělení, které pracuje s radioaktivními látkami, a potřebuje tedy pro své přístroje speciální odstíněné prostředí, bylo již několikrát zaplaveno spodní vodou. Přesun tak byl jedinou možností, jak oddělení chránit,“ vysvětlila radní pro zdravotnictví Jiřina Fialová (KSČM). Nový pavilon začal sloužit také pacientům, kteří docházejí na dialýzu.
„Středočeský kraj bude podle svých možností i nadále podporovat větší investiční akce v našich krajských oblastních nemocnicích. Jsem si vědom, že jednotlivé nemocnice nemohou samotné investovat do větších a finančně náročnějších projektů,“ dodal hejtman Petera.
Léky pro onkologické a hematoonkologické pacienty v mladoboleslavské nemocnici už přes rok připravují lékárníci rovněž na novém pracovišti. „Toto pracoviště pro přípravu cytotoxických látek je vybaveno moderní vzduchotechnikou a izolátorem. Zaměstnancům umožňuje pracovat ve sterilním prostředí. Jeho stavba a vybavení stály zhruba osm milionů korun, z nichž část zaplatila nemocnice z vlastních zdrojů, pětimilionovou dotaci poskytl kraj,“ dodal náměstek pro oblast regionálního rozvoje Karel Horčička (ČSSD).