Lidovci podle průzkumů získávají 7,5 % preferencí a jejich alianční partner Starostové údajně jen 1 %. Do sněmovny by se ještě dostala podle CVVM TOP 09 s 6,5 % volebních preferencí.
Naopak mimo sněmovnu by měl zůstat se 4,5 % ještě Tomio Okamura se svou stranou SPD. Piráti by obdrželi, pokud by byly v červnu volby, jen 3,5 % hlasů. Pokud jde o tendence tak, jak se objevují ve volebním modelu CVVM, oproti dubnu a květnu dochází k mírnému nárůstu volebních preferencí u hnutí ANO. Ale k výraznému nárůstu volebních preferencí KSČM, která v květnu podle průzkumu získala 11,5 % a nyní podle červnového průzkumu by získala 14,5 %. To je nárůst více než o jednu čtvrtinu.
Naopak podpora ČSSD trvale klesá z 16 % v dubnu a 14 % v květnu se projevuje další snížení. ODS se udržuje po celé 3 měsíce na zhruba stejné podpoře, stejně tak KDU – ČSL. Naopak TOP 09 podporu ztrácí. Průzkum CVVM, který nepatřívá zrovna k nejpřesnějším, nicméně ukazuje tytéž tendence ve vývoji volebních preferencí jednotlivých parlamentních stran, jako všechny ostatní průzkumy. K vládnutí v rámci minoritní vlády by podle tohoto průzkumu A. Babišovi stačilo zajistit si spolupráci s KSČM. Obě dvě tyto strany by měly společně absolutní většinu v poslanecké sněmovně.
Zdá se, že přesun voličů od sociální demokracie, ke komunistům i k hnutí ANO trvale pokračuje. A je to další důvod k zamyšlení lídrů ČSSD v Lidovém domě.