Vyjde to nastejno
Generál Šándor se ve vztahu k teroristickým útokům v Anglii vyjádřil stylem:" My bombardujeme, oni zabíjejí." Pokud jsem pochopil, tak přesněji mělo znít: "My, demokraté, bombardujeme a zabíjíme, oni, islámští teroristé nebombardují a taky zabíjí." Mně nějak ti demokraté a islámští teroristé vychází nějak na stejno. Jak jedni, tak i druzí zabíjí nevinné lidi. Rozdíl je v tom, že když se v Afghánistánu bombarduje svatba a zahyne přes sto Afghánců, píší evropská média o této události jedno odpoledne. Zahyne-li kdekoliv v Evropě útokem islamistů desítka lidí, chytají se politici za ruce, zhasínají se světla, rozsvěcují se světla a média o tom píší čtrnáct dnů. Pravděpodobně je to tím, že život Evropana má větší cenu než život nějakého muslima. Gen. Šándor prohlásil, že ohledně bojových akcí v islámských zemích nemá být Evropa na co hrdá. Máme či nemáme být hrdí na to, že se svou účastí podílíme na zabíjení nevinných lidí v islámských státech?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
06.06.2017 10:37:28 - Ing. Antonín Seďa
Nemohu souhlasit s vaším příměrem. Boj s mezinárodním terorismem se odehrává nejen v Iráku či Sýrii v rámci mezinárodní koalice proti ISIL, ale i v Afghánistánu proti Talibanu a dnes i teroristickým organizacím na základě Al.Kajdy. Souhlasím s názorem, že je problém, když zahynou nevinní civilisté. Ale v případě například leteckých útoků demokratických zemí to není záměr. Na rozdíl od teroristických útoků, jejímž cílem je smrt nevinných lidí a šíření strachu mezi obyvateli. A také čekají na neadekvátní reakce, aby si mezi svými věřícími zdůvodnili tyto vraždy. Nikdo nemůže být rád, pokud se stane neštěstí a zahynou nevinní civilisté. Ale srovnávat terorismus s bojem proti terorismu je opravdu přitažené za vlasy.