Trest smrti a vězení
Jste pro zavedení trestu smrti u nejtěžších zločinů? (např. sériové pedofilní vraždy dětí, kdy je 100% prokázána vina a není možná náprava zločince). Jednalo by se o minimum případů, za posledních 25 let by se u nás mohlo jednat o cca 15 trestů smrti. Jste pro zpřísnění podmínek ve vězení - aby to byl opravdu trest! Proč by měli mít vězni např. televizi atd.? Zamezit tomu, aby bylo vězení "škola zločinu" kde se zločinci naučí od jiných vězňů "lépe páchat trestnou činnost". Jak byste řešil to, aby se vězni po propuštění začlenili do společnosti? Velká část z nich nemůže najít práci a opět páchá trestnou činnost! Existují případy bezdomovců, kteří páchajíl trestný čin schválně jen proto, aby mohli jít na zimu do vězení, protože to je pro ně lepší než být venku! Není to alarmující? Také si myslím, že v případě menších TČ by se měli více používat alternativní tresty, např. za neplacení alimentů se zavírá na půl roku do vězení, není lepší jim obstavit účet a vzít jim je i s pokutou?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
17.07.2017 9:05:24 - Ing. Antonín Seďa
Z pohledu trestu smrti si jej dovedu představit, ovšem za podmínky řádného a důkladného přezkumu. Nikdy nelze vyloučit justiční omyl, což praxe v USA ukazuje. Nicméně naše země je členskou zemí EU a tudíž znovuzavedení trestu smrti nepředpokládám. Souhlasím s alternativními tresty. To, co schází naší justici a vykonavatelům práva je rychlost. Právě rychlost rozhodnutí a odsouzení je důležitá pro prevenci, zejména u lehkých trestných činů. Určitě bych rozlišoval mezi prvním trestem a recidivou, a to právě z důvodu možného začlenění do společnosti. že to u nás nefunguje dobře je vidět v přeplněnosti věznic. Dále schází tolik diskutované domácí vězení a posílení mediační a probační služby pro její kontrolu. A také větší rozšíření práce vězňů, aby si mohli přivydělat na náklady věznění a na splacení svých dluhů, které jim uložil soud.