A co děti?
“ Za prvé: Starobní důchody z I. důchodového pilíře jsou dividendy z investic do výchovy dětí (definice). Za druhé: Účty u ČSSZ jsou virtuální a mají umožnit výpočet výše důchodu, nikoliv financování důchodu! Za třetí: Díky zlé účetní správě I. důchodového pilíře odkláníme od důchodců, kteří vychovali tři a více dětí k důchodcům bezdětným 37 miliard korun ročně. Tahle částka bez důchodové reformy naroste v době odchodu silných ročníků ze 70. let na 120 miliard korun ročně bez započtení inflace. Totéž v modrém se týká financování zdravotnictví, protože je také financováno průběžně. Výsledek? Roční schodek důchodového systému + financování zdravotnictví dosáhne 180 miliard korun ročně. Co je ale důležitější než peníze: nezohlednění výchovy dětí v důchodových systémech je hlavní příčinou vymírání obyvatelstva. Proč se starat o děti a investovat do nich 1,5 - 2,5 milionu korun, když bezdětnému zaplatí důchod děti těch druhých ze svého odvodu sociálního pojištění?” Co říkáte tomuto názoru?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
05.08.2017 17:43:27 - Ing. Antonín Seďa
Mohu říci, že s rozborem souhlasím. Ano, je třeba zvýšit odvody na sociální a zdravotní systém bezdětným nebo zvýhodnit ty rodiče, kteří vychovávají děti. Nejde přitom pouze o to, aby ženy, které vychovaly své děti, odcházely dříve do důchodu. Ale také, aby se jim péče o ně započítávala do odpracovaných let se započtením průměrné mzdy za období, kdy o tyto děti pečují. Možnost je i ta, co navrhují Lidovci, že by rodiče, kteří pečují o děti byli zvýhodnění nižšími odvody na sociální a zdravotní odvody. Tady je však říci to B a to, kdo a z jaké kapitoly státního rozpočtu pokryje výpadek v těchto odvodech. Tohle jsem od Lidovců prozatím neslyšel.