Zákaz KSČM
Myslím si, že KSČM by měla být rozpuštěna, protože její členové zpochybňují že komunistický režim mezi roky 1948 a 1989 byl zločinecký. Máme přijat zákon o protiprávnosti komunistického režimu i zákon o třetím odboji, přece není možné, aby členové politické strany legitimizovali tento režim, zneuctívaly hrdiny bojující proti tomuto režimu, kolaborovaly s cizími nedemokratickými moctnostmi. Taková např. paní Semelová může být ráda, že není trestně stíhána (ani já bych nesouhlasil s jejím stíháním), ale to, aby byla poslankyní demokratického parlamentu je nechutná zvrácenost. Byl byste pro oficiální rozpuštění KSČM, z důvodu obhajoby totalitních zločinů a nerespektování zákona o protiprávnosti komunistického režimu?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
18.08.2017 13:04:37 - Ing. Antonín Seďa
Ano byl bych pro rozpuštění komunistické strany, ale v listopadu 1989. Nyní je KSČM součástí české politické scény. To, co je však důležité, je respektování platných zákonů. Zmínil jste zákon o protiprávnosti komunistického režimu či zákon o třetím odboji. Víte, mně ani tak nevadí komunistické návrhy či program, ale legitimizování zvěrstev, které se na našich občanech děly v padesátých letetch. Proto dlouhodobě podporuji revitalizaci bývalé věznice v Uherském Hradišti, kde by mělo být v její části umístěno muzeum totality. A to nejen té komunistické, ale i nacistické. Problém také je, že na mnohých místech ve veřejné a státní správě sedí nejen bývalí komunisté, to by mi ani tak nevadilo, ale i bývalí členové STB, jejich pomahači či bývalí pracovníci vojenské kontrarozvědky. Příkladem může být odbor válečných veteránu na Ministerstvu obrany. To je opravdu pro otrlé a vůbec nechápu, jak to může pan ministr M.Stropnický ztrpět. Pak se nemůžeme divit dlouholetému stanovisku MO vůči těm bývalým vojákům, kteří se postavili proti okupaci naší země v roce 1968.