Co je víc ochrana majetku nebo ochrana zloděje?
Jsem přesvědčený, že kdyby okradený mohl legálně ukázat fotku zloděje, kterou má například z kamer, jednak by to usnadnilo dopadení pachatele a hlavně by jich ubylo. Víte, kolik lidí krade třeba v obchodech? A ti lidé často bydlí nedaleko. Myslím, že by si takovou ostudu odpustili, kdyby je někdo takto veřejně obvinil – a to právem. Kamera většinou jasně zachytí, zda dotyčný kradl nebo ne. Neplatí tedy žádná presumpce neviny. Proč nikdo-aspoň myslím-nepředložil nějaký zákon, který by tohle řešil? Musí to za českou justici rozhodnout až ta evropská? Proč?!
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
21.09.2017 15:51:54 - Ing. Michael Canov
Dobrý den,konstatuji, že s Vaším názorem souzním a že mě velmi nemile překvapil či spíše šokoval, nedávný nález Ústavního soudu, který měl názor opačný. Již před vaším dotazem (po zmíněném nálezu ÚS) přemýšlím zda je možné a jak názor Ústavního a obecních soudů, kteří nadřazují právo zloděje zachyceného na fotografiích v cizím objektu na ochranu osobních údajů, nad právo na ochranu okradených, změnit.